Embitz Download (Geçici)

Başlatan Erol YILMAZ, 30 Kasım 2017, 17:53:55

Erol YILMAZ

Murat Mert

mert07

apsis

"Makineye Beyin" MEKATRONİK

Cemre.

Embitz sitenin her yerine şöyle free böyle bedava yazıyor. Aslında pahalı muadilleri ile karşılaştırıldığında gerçekten öyle.
Debug özelliklerini öve öve bitiremiyor. Ancak debug yapmak için en temel ihtiyaç olan işlemciden işlemciye değişen .svd dosyasını para ile satıyor.

Bu ne? Perhiz.
Bu ne? Lahana turşusu...

Bu arada svd dosyaları arm tarafından ücretsiz dağıtılmakta. Biraz aranırsa kolayca bulunur...

muhittin_kaplan

@cemre nin bahsettiği konuyu dile getirdik, ya kullan ya git dedi.
Kötü komşu adamı mal sahibi edermiş, openstm32 yi kullanmayı öğrendik, bu sayede linux ortamında çalışabiliyorum.

MrDarK

.svd işini çok abartmamak lazım. Zaten heryerde bulabildiğiniz bişeyi para ile vermesinde bir sakınca yok. Üşenenler parasını verir alır. Açıkçası 6-7 yıldır en rahat kullandığım ide oldu.

Şimdiye kadar ortalama 10-15 ide ile çalışmışımdır. Elbette eksikleri var fakat tü kaka denecek bir ide asla olmadı :) Umarım geliştirmeye devam eder.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

mistek

Şu sıralar keil'den başka bir ide geçiş aşamasındayım. Sanırım doğru yerdeyim :)

Forumda yalnız olmayacağımı görmek güzel.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Cemre.

Alıntı yapılan: MrDarK - 01 Aralık 2017, 15:58:36
.svd işini çok abartmamak lazım. Zaten heryerde bulabildiğiniz bişeyi para ile vermesinde bir sakınca yok. Üşenenler parasını verir alır. Açıkçası 6-7 yıldır en rahat kullandığım ide oldu.

Şimdiye kadar ortalama 10-15 ide ile çalışmışımdır. Elbette eksikleri var fakat tü kaka denecek bir ide asla olmadı :) Umarım geliştirmeye devam eder.

Meseleye teknik yaklaşmıyorum. Açıkçası bir çok özelliğini beğenmiş ve bir süre kullanmıştım. Tek eksiği CubeMX entegrasyonu idi. Onu da biz çözmüştük forumda konusu var. Sorun sitenin her yerinde free yazan, open source geliştirilen bir projeyi tamam bu semirdi azıcık da para kazanayım diye uyelik sistemi ile donatmak, sonra da yahu arkadaş free diyorsun para istiyorsun ne iş? denince de 50 euro para mi arkadaş ne zırıldadınız bedavacılar diye yaklaşmak pek hoş karşılanmıyor benim tarafımdan. 
ST'nin desteklediği openSTM32 platformu varken kusura bakmasın ama böyle köylü kurnazı kafasıyla subscription satmaktan öte gidemez bence :)