Renkli Yazıcı tavsiyesi

Başlatan Mucit23, 03 Aralık 2017, 20:11:32

Mucit23

Ofis için renkli bir yazıcı bakıyoruz. Üzerinde Wifi, Tarama ve fax gibi özellikler yani multifunction olması gerekiyor. Bütçe 1000TL Diyelim.

Renkli tonerli yazıcılara baktım fazla yorum bulamadım. Mürekkepli yazıcılarda birçok şikayet var.

Samsung'un bu yazıcısı hoşuma gitti gibi.
http://www.samsung.com/us/computer/printers/SL-C1860FW/XAA-specs
Fakat anladığım kadarıyla toner dolumu yapılmıyor. Muadil toner almak gerekiyor.

Bu konuda tecrübeleriniz neler?

ankyra

Epson L serisini kullanıyoruz çok başarılı...
EPSON L565 modeline bi bakın derim.

tunayk

EPSON L386 Kullanıyoruz, dolum yapılabilen yanda duran büyük kartuşlu. Gayet güzel ve hızlı.  A3 Boyutunda HP OfficeJet 7500 de kullanıyoruz. Çok güzel ancak kartuş olayı nefret ettirdi.

muhendisbey

Ne alırsan al çipsiz, çipi kırılabilir/kolay bulunabilir ya da doldurulabilir modelleri araştır derim. Sonra benim gibi yazıcıyı çeyizlik saklatma :)
Öyle ki toner masrafı yazıcıdan pahalıya geliyor. Bir de tonerlerin her biri ayrı olduğu için ayrı ayrı masrafı var. Kartuşlu alırsan mürekkebin donabileceğini, nozzle'ların tıkanabileceğini unutma.

HP P1102 siyah beyaz yazıcımı hiçbir şeye değişmem. Muadil toneri bile 18TL. PCB'yi elde basacağım zaman da on numara iş görüyor. Bir toner de en az 4 top kağıdı rahatlıkla çıkarıyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Mucit23

Şöyle bir durum var. Yazıcı olarak linkini verdiğim samsung yazıcıyı tavsiye ediyorlar. Fakat verdiğim samsung yazıcının toneri dolmuyor. Muadil toner almak gerekiyor ve şuan için toner fiyatı 120tl civarı. 4 adet toner alınacağı için toplam toner değişim maliyeti 480TL civarı.  Bir toner takımda kullanıma bağlı olarak 1,5 - 2 yıl gider diyorlar.

Şöyle olabilir belki. Ofiste renksiz çıktılar için diğer renksiz lazer yazıcı kullanılırsa toner ömrü uzar. Bu cihazda sadece fotokopi tarama renkli çıktı vs gibi islerde kullanılır.

Mürekkepli olanlarda kartuş donma gibi sorunlardan çok fazla şikayet eden var. Ondan dolayı mürekkepli yazıcılarda çok soru işareti var aklımda

muhendisbey

Benim elimdeki de samsung hocam. Tonerdeki, toner tozun bitmese de yazıcı belirli sayfa sayısına ulaşınca yazmaya izin vermiyor. Yazıcıyı 3 sene sonra içerisine yazılım atarak (ebay'den almıştım işe yaradı) çalıştırabildim zira dediğiniz gibi muadil toneri de 120TL civarındaydı (şimdi ucuzladı). Yazılımın görevi de atıldığı anda o toner ile yazılmış sayfa sayısını 0 yapmak, kalıcı bir yazılım değil.
E yazıcıyı aldım 400TL'ye tonere 480 vermek çok zoruma gitti. Hele bu bir de muadil toner. Kendi tonerinin teki şimdi 300TL olmuştur. Öyle 4 top falan da çıkarmıyor. 1500 sayfa anca.

Sayın forum yetkilileri, mesaj yazarken verdana yazı tipine geçip 2 piksel boyuta yazı küçülüyor. Yok mudur bunun bir çözümü?
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Sozuak

Merhaba, eğer lazer şart değil ise Epson MFP lerine bakmanızı tavsiye ederim. Tanklı tiplerden alır ve orijinal mürekkep kullanırsanız sorun yaşamazsınız. Evimde L800 ve L1300 modelleri var. Bunlar sadece yazıcı ama tanklı. Orijinal mürekkepleri pahalı değil. L1300 olanı çok sık kullanmıyorum. 2-3 ay hiç kullanmadığım oldu ilk baskıda sorunsuz çıktı aldım. Yan sanayii mürekkep ile çalışan Epson A3 MFP de sorun yaşadık ama biraz uğraştırması dışında sorun yaşamadık. O da üst üste 3-4 defa power flush denilen yoğun temizlik yapmayla geçti. Eğer Lazer gereklilik ise en azından mono lazer MFP alın. Almadan önce de kartuş/toner dolumcularına gidip danışın  en az sorun çıkaran hangisi diye. En iyi onlar bilirler. Ben 10 çeşit yazıcı kullandım ama artık bir çoğu üretilmiyor fakat dolumcular sürekli güncel modelleri biliyorlar. Bir kişinin her modeli bilmesi çok zor. Baskı kalitesi olarak mürekkep püskürtmelilerde en iyi sonucu sıradan kağıtlar arasında Navigatör marka olandan aldık. 2 TL daha pahalı ama değer. Epsonun A3 MFP yazıcısını garantisiz ama sıfır olarak sahibinden de bulup yarı fiyatın da altına aldık. Kutusu açılmamış ürün idi. Fatura da verdiler. O şekilde de araştırabilirsiniz, mağazalarda çok pahalı ama son karar sizin.

ercan_t

merhaba,

Bahsettiğiniz tüm özellikler kullandığım, canon e484 yazıcıda var, mürekkepli, daha çok fotoğraf baskıda kullanıyorum.
2 senedir kullanıyorum, ekstra mürekkep deposu var.

ilk kullandığımda 3-4 ay düzgün çalıştı fakat daha sonra renkler soluk , sarımsı ve mavimsi olmaya başladı, 5-10 sayfa cıktı aldıktan sonra düzeliyor.

benim şikayetim sadece bu.