Minipro nasıl?

Başlatan coco, 11 Aralık 2017, 21:04:36

coco

TL866 minipro programlayıcıyı kullanan varmı forumda? Tsop48 çipleri okumada sorun varmı?

Kabil ATICI

Kullanıyorum. 8 bacaklı eeprom ve flash entegrelerde gayet iyi. Elimde Tsop48 çevirici olmadığı için o tipleri deneyemedim.

Bildiğim kadarı ile üzerinde entegre olan bir çeviricisi var.
ambar7

coco

Evet ayrı bir çevirici kartı var ama nasıl çalışıyor yanlış okuyup yazarsa  kötüsü flash bozarsa sıkıntı

coco

Peki versiyon güncelleme yapılabilyormu?

yas

Tsop48 pin yapısı sebebiyle adaptöre bağlanmada sıkıntı çıkaran bir kılıf. AT49LV040 gibi falsh ların geneli paralel programlanıyor. Dolayısıyla adres biti yada data biti olarak kullanılan herhangi bir pinin temassızlığı yazarken yada okurken hataya sebebiyet verecektir. Bende eskiden beri kullandığım LABTOOL-48 modeli var temas etmeyen pinleri diagnostik teste görebiliyorsunuz ve tamamen temas sağlandığında sorunsuzca programlaya biliyorsunuz.
Size önerim çevirici adaptörleri üzerinde hiç bir devre elemanı olmayan tipte bir programlayıcı seçin, böylece alacağınız adaptörlerin maliyeti düşük olacaktır. Duruma göre adaptörleri kendinizde yapabilirsiniz. Ben bir çok adaptörümü kendim yaptım.