Pic16f886 PicKit 2 Yükleyemiyorum

Başlatan rayman, 12 Aralık 2017, 09:59:01

rayman

Dün aldım bu malzemeyi , böyle bir hata vermesi ilginç ?
Diğer 18fxx vede 16fxx entegrelerini programlıyor ama bunu takınca Vdd pin hatası veriyor.... Acaba voltajmı az yada calibrasyondan mı kaynaklı çözemedim ?

sifirzero

Başka pic programlaya bildinizmi. Voltaji 5 yapin sizin 3.3v gorunuyor.
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

rayman

Başkapic programlıyor. Ama . Yan taraftan 5volt yapamıyorum onu.

cetin1990

Bir pine kapasite takıldığından emin olunacakmış. Sarı mesaj öyle. Taktınız mı? emin misiniz?

rayman

Hangi Pin e ama ? Jumper atlaması ile alakalımı ? Yani Programlayıcım ile

sifirzero

Ustam pic tam oturturdugundan eminmisin bazen kol calismiyor
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

rayman

Printer in Usb kablosunu takıyorum . Acaba ondan yapabilir mi ? Ama böyle olsa diğer işlemcileri nasıl programlar ?

rayman

sifirzero

Daha detayli bilen birisi varsa yardimci olurlar sana inşAllah

Ersin

F886  yeni pic lerden olması lazım.
pickit2 nin destek verip vermediğine bak , yada modife güncellenmiş  dat dosyalar vardı onlara bak.

sifirzero

rayman

Yapmam gerek peki bu konuda ? Pickit2 bu 16f886 yı yüklüyor. Bakmıştım.

sifirzero

Ustam dediklerimi yaparmisin. Pici programlayiciya oturt kol ile sıkıştır sonra programlayiciyi pc ye tak sonra pickit2 e çalıştir

sifirzero

Bende 1 hafta tırmalamıstim program acikken tak calistir yaptim.neler yaptim.calistiramamistim. her ayar denedim olmamişti.video izleyerek çozmuştum

rayman

16f886 porgramlanırken , yüksek değerde akım çekiyormuş. O yüzden 680uh lık bobini tekrar saraağım bakalım düzelecekm i? Direnç ( gibi gözüken ) bobin kullanmıştım