ST-Link No Target Detect Hatası

Başlatan makdeniz, 23 Aralık 2017, 19:29:23

makdeniz

Merhabalar

Elimde bir adet Stm32f407 Discovery kit var. St-link ile bağlantı kuramıyorum işin ilginç kısmı St-link çalışıyor fakat stm32f407 kısmı ile bağlantı kuramıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

Cemre.

Kitin üzerinde stlink ile MCU'yu ayıran iki adet jumper mevcut. Bunları sökmüş olabilir misiniz?

apsis

Eğer jumperları sökmediysen st-link firmware'ini güncelle. Arada bende de oluyor
http://www.st.com/en/development-tools/stsw-link007.html
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

Tagli

Konuyla pek ilgisi yok ama dün fark ettim, "STM32CubeProgrammer" diye yeni bir program yayınlamışlar. Linux desteği de var. Belki bir de onu deneyebilirsin.
Gökçe Tağlıoğlu

makdeniz

@cemre Cn3 üzerinde ki bütün jumperler yerinde.

@apsis dün en son sürüme güncellemiştim zaten güncelleme sonrasın da bu konuyu açtım.Sorun devam ediyor sanırım stm32f407 zarar gördü nasıl gördü onuda bilmiyorum...

cevaplar için teşekkürler.

apsis

Yazılım güncellemesinden nasıl zarar görsün. st-link'i kaldırıp tekrar kur olmadı eski firmware yükle.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

makdeniz

Alıntı yapılan: apsis - 24 Aralık 2017, 17:18:09Yazılım güncellemesinden nasıl zarar görsün. st-link'i kaldırıp tekrar kur olmadı eski firmware yükle.
@apsis yanlış anladınız. Çalışmadığı için st-link güncellemesi yaptım sonuç değişmeyince yardım amaçlı konuyu açtım.

hwdesigner

Ayarlar kısmında f4 ün tiki zaman zaman Seçil'i olmaya biliyor. Onu kontrol edebilirsiniz. Reset run vb ayarları kısmından bahsediyorum

quarko

ST-Link Utility/Settings/Mode ayarını "normal" den "connect under reset" i seçip "full chip erase" yaparsanız mcu kendine gelecektir. Büyük ihtimalle işlemciye birşey olmamıştır. Hal böyle ise yazılımda sıkıntı var demektir. GPIO ların ilk ayarlarında yanlış birşey yapıyorsunuz. Dolayısıyla, ilgili pinler alakasız bir lojik durumda kalıyor. Bu da işlemcinin programlama moduna sokulmasına engel oluyor. İşlemciye bağlansanız bile hatayı çözmezseniz aynı durum tekrar edecektir.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

makdeniz

Alıntı yapılan: quarko - 24 Aralık 2017, 21:28:33ST-Link Utility/Settings/Mode ayarını "normal" den "connect under reset" i seçip "full chip erase" yaparsanız mcu kendine gelecektir. Büyük ihtimalle işlemciye birşey olmamıştır. Hal böyle ise yazılımda sıkıntı var demektir. GPIO ların ilk ayarlarında yanlış birşey yapıyorsunuz. Dolayısıyla, ilgili pinler alakasız bir lojik durumda kalıyor. Bu da işlemcinin programlama moduna sokulmasına engel oluyor. İşlemciye bağlansanız bile hatayı çözmezseniz aynı durum tekrar edecektir.
@quarko dediklerinizi aynen yabancı bir forumda okumuştum  ama  yaptığım halde bir düzelme gerçekleşmedi.

quarko

Kart üzerindeki reset butonuna basıp, hemen ardından bağlanmayı deneyebilirsin.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."