anakart ve ekran kartı araştırıyorum.

Başlatan HAKKITANIR, 27 Aralık 2017, 22:20:07

HAKKITANIR

üzerinde PCI sılotu - soketi bulunmayıp, USB 3.0 üzerinden ekran kartı bağlantısına müsaade eden, modern bir anakart modeli var mı?
üzerinde PCI sılotu bulunmayıp, USB 3.0 üzerinden ana karta bağlantısı gerçekleştirilen, modern en az 6-8 GB. kapasiteli, en son oyunların rahatlıkla oynanabildiği fanlı ekran kartı var mı?

masterofelectronicrepair

GTX 1060 MSI EKRAN KARTI MSI GAMİNG M3 ANAKART

HAKKITANIR

benim sorduğumla ne alakası var şimdi bunların!.
adını yazdığınız ekran kartı, adını yazdığınız ana karta, USB3.0 üzerinden direkt bağlanıp çalışıyor mu?
amacımız PCI slot paralel 64 Bit bağlantısından kurtulmaktı.

MC_Skywalker

Anakart bilmiyorum.

Ekran kartı için https://www.amazon.com/Ableconn-USB3DP4KB-DisplayPort-3840x2160-DisplayLink/dp/B00OSMYI18/ref=br_lf_m_4mtrzytaamhctnj_ttl?_encoding=UTF8&s=pc şöyle bir ürün veya crypto currency madenciliği yapanların. normal vga kartlırı USB 3.0 vb. den bağlamak için kullandıkları adaptörler kullanabilirsiniz.

Cemre.

USB3.0 için bu kadar geniş bant mümkün mü bilmiyorum ancak Thunderbolt 40Gbit için Razer Core gibi ürünlere bakabilirsiniz eğer sisteminizde Thunderbolt arabirimi varsa....

HexfeT

USB üzerinden çalışıp oyun oynayabileceğiniz bir ekran kartı yok. İstediğiniz şey sanırım Thunderbolt arayüzü ile mümkün olabiliyor fakat böyle bir sistemin maliyeti uçuk olur diye tahmin ediyorum.

Madencilerin kullandığı kartlarda görülen usb konektörlerin usb veriyolu ile alakası yok. PCI express veriyolunu kablo ile taşımak için usb konektör ve kablo kullanıyorlar. Ayrıca PCI express veriyolunun tamamı taşınmadığı için (16 veriyolundan sadece biri kullanılıyor sanırım) bant genişliği sınırlı oluyor. Madencilik amaçlı kullanımda bant genişliği önemli değil fakat oyun oynamaya kalkarsanız ciddi darboğaz demek.

foseydon

Var.

Anahtar kelime "external graphics card" eGPU site de geçiyor. Özelikle laptoplar da oyun oynamak isteyenler için yapılmış bir çözüm. Biraz tuzlu olabilir.