RDA5807M modül ile FM radyo yapılması konusunda yardım istiyorum.

Başlatan FATİH YILMAZ, 02 Ocak 2018, 23:01:45

FATİH YILMAZ

Arkadaşlar, aylardır RDA5807m FM radyo modülünü anlamaya çalışıyorum. İnternette, diğer derleyici ve arduino gibi platformlarda bazı örnekler var ancak proton ile yazılmış bir örnek bulamadım. Ben de proton ile pic programlamaya başladığım için diğer derleyicilere henüz çok yabancıyım. Bu modülün volüm kontrolü, RDS sistemi gibi bazı özellikleri var. TEA5767 modülü ile daha önce encoder ile frekans ayarlanabilen, key pad ile frekans girilebilen bazı çalışmalar yaptım ama RDA5807M'nin özellikleri bana daha cazip geldi. Bu modüllerden yurt dışı sitelerden 10 tane temin ettim  Bu modüller ile RDS (Radio Data System) ve volüm kontrolü olan, sinyal seviyesini gösteren, yayınların stereo mono özelliklerini gösteren,  ses açıp kapama (mute) aşağı yada yukarı otomatik ve manuel frekans ayarları yapılabilen ve modülün diğer tüm özelliklerinin kullanabildiği 2x16 veya 4x20 lcd ile kullanılan, ilerideki zamanlarda graphic lcd ile de  çalışabileceğim bir FM radyo yapmak istiyorum. Bu konuda daha önce çalışma yapmış olan arkadaşların veya bu modülün proton ile nasıl kullanılabileceği, I²C ile modüle bilgi setlerinin nasıl yazılabileceği ve bilgilerin nasıl okunabileceği konularında, mümkünse örnek açık kotlarla bilgilerini paylaşabilecek arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.