18f87k22 icsp baglantısı

Başlatan bulut_01, 07 Ocak 2018, 21:07:01

fide

Vcore işlemci çekirdeği besleyen ldo hattı. Burda kondansatörle Stabil voltaj sağlıyor. Envreg vdd te bağlı değil mi?
Vcore un 5volt bağlantıyı söküp voltaj okumayı dene. 3.3 volt var mı? Yada 5 volt. Yoksa envreg pinini kontrol et.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

bulut_01

Lehimlerde sıkıntı yok hepsini kontrol ettim vdd 3 entegrenin paralel baglı pickit vdd beslemesi yeterli gelmeye bilir mcu söküp dısardan adaptor tasarlayıp programlamaya calısacam olmazsa kaldırıp atacam bu mcu belleği büyük oldugu için kullanmıstım elimde bos duruyodu yapay zeka otonom kontrol bir sistem düşündüğümden kod cok yer kaplıyacak ram ve rom önem teşkil ediyor.
Envreg vdd baglı.
YENİLMEZ..

mustafa_cmbz

mclr normalde direnç ile vdd ye bağlıyken ıcsp yi taktığında direk mclr pini programlayıcıya girmeli.aynı şekilde programlayıcının beslemeside öyle olmalı.devreninin beslemesine diyot atabilirsen çok daha iyi olur.ayrıca mclr direnci 10k olmalı diğer şekilde hep sıkıntı yaşadım...

bulut_01

Saolun arkadaslar önerileriniz için.
YENİLMEZ..