Fiyat/Performans Step motorları

Başlatan Eugene, 16 Ocak 2018, 13:26:50

muhendisbey

Motor konnektörlü değil, ileride sıkıntı yaşadığınızda sizi yorar.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Eugene

Konnektör kısmına çok takılmamıştım, kablo boyu 100 cm olunca. Nasıl bir sorun aklınıza geldi, ne ile karşılaşabilirim?

muhendisbey

Motor bozulursa tekrar kablaj ile uğraşmadan sök tak yapabilirsiniz.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Eugene

Evet kabloları inçe kanallar içine gizlemeyi planlıyordum. Motorlar bozulursa gerçekten sıkıntı olur değiştirmesi. 

LukeSkywalker

Sıkıntı yok hocam. Kabloları 10-15 cm boyuna getirip ucuna sürücü karttan gelen kabloya göre dişi konnektör ekleyin. Böylece çok büyük gibi görünen bu minnak dertten kurtulmuş olursunuz :)

Eugene

@LukeSkywalker hocam dupont mudur mini jst midir bu konnektörler başa bela. Engineer PA-09 isimli konnektör pensesi tavsiye ediyorlar 40 USD. Çinli klonları bile dünya para. Ayrıca sıfır konnektör bulmak iç piyasada mümkün değil gibi.
Bu konnektörleri sıkmak için iç piyasada çözüm var mı?

LukeSkywalker

Hocam illa standart knnektorbkullanmaniza gerek yok zor olacaksa. Klemens kullann. Fiyat uygunsa konnektor sart degil bence.

Eugene

Hepimizde olan mükemmeliyetçilikten oluyor sanırım. Yoksa lehim ve ısıyla daralan makaron bile iş görür. Ancak 4 pin-6 pin kablolarda ve jst konnektörlü motorlarda, dişi konnektörün pinlerini iğne ile tek tek çıkarıp kabloyu kısaltıp tekrar takıyorum. Sırf görüntüsü bozulmasın ve sağlam olsun diye.