TurkCADCAM-Tasarım

Başlatan ajlaalias, 23 Kasım 2005, 18:16:11

ajlaalias

Arkadaşlar Yapılan toplantıda da bir ara bahsolunan TurkCADCAM.net Yeni Ürün Tasarım, Geliştirme, CAD/CAM/CAE ve İmalat Teknolojileri üzerine yapılmış olan site bu ay İlk çıkarılan dergiyi isteyenlere Demo CD siyle beraber yolluyor.Ürün İmalat-Tasarım aşamasında elinizin altında bulunması gereken dokumanlar.Gerekli adres aşağıdadır...

http://www.turkcadcam.net/dergi/
http://www.turkcadcam.net/
......

salim ALTIN

merhaba.
@ajlaalias teşekkürler. Dergi ve ekli 2 adet CD si gerçekten güzel. İlgilenmemiş olanlara söyleyecek birtek  şey geliyor aklıma.
"Dünyada gözü kapalı olanın ahirette şaşkınlığı daha fazla olacaktır"(Kuranı kerim ayet meali)
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

ajlaalias

merhaba Salim hocam,ben adres değiştirdim o sebebten alamadım.Ama tekrar başvurcam.Güzel olmasına sevindim. :(
Dediğiniz gibi duyarlı ve uyanık olmak lazım.....
......

salim ALTIN

merhaba.
ocak - şubat 2006 sayısını gönderiyorlar. Dün akşam aldım bende. 12 Ytl fiyatı var. aslında abone olunabilir. Belki sizin dergi de verdiğiniz adrese henüz ulaşmış olabilir. ZİP delivery sulutions ve 0212-2253575 diye isim ve telefon var etiketin üzerinde. ayrıca 17.12 de başlamışlar görünüyor dağıtım işine. Birde telefon açıp alıp almadığımı teyit ettiler. sizde telefon ile adres değişikliği yapın derim.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

ground

Merhaba Salim hocam,

Banada şu ücretsiz sayısı geldi.. İçeriğini inceledim güzel bilgiler var.. CD sine henüz bakamadım. Ama siz iyi diyorsanız hemen göz atacağım..

Dergiyi  iş yerine götürdüm arada biraz kurcalarım diye.  2 gündür bakmadığım birşey vardı.. Fiyatı ! Bir arkadaşım masamda duran dergiyi eline aldı ve ilk baktığı şey ön kapaktaki fiyatı oldu..

Aklımda Turkcadcam in paylaşımcı ruhta profesyonel olduğu vardı hep..

Yanlız o kadar reklam almalarına rağmen fiyatının 12YTL olması beni gerçekten çok üzdü..

İnşallah ileride çıkaracağımız  Picproje Dergisi'nde ( umarım Picproje Team olarak bunu bir gün gerçekleştiririz ) bu şekilde fiyat yanlışlığına düşmeyiz.. Çünkü amacımız teknolojiyi sevdirmek ve içerisinde bulunduğumuz eğitim ve şartlar karmaşası yüzünden elektronikle uğraşamayanlara yada kaynak sıkıntısı çekenlere bir şekilde yardımcı olmak..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

salim ALTIN

Alıntı yapılan: "ground"Aklımda Turkcadcam in paylaşımcı ruhta profesyonel olduğu vardı hep..

Yanlız o kadar reklam almalarına rağmen fiyatının 12YTL olması beni gerçekten çok üzdü..

İnşallah ileride çıkaracağımız  Picproje Dergisi'nde ( umarım Picproje Team olarak bunu bir gün gerçekleştiririz ) bu şekilde fiyat yanlışlığına düşmeyiz.. Çünkü amacımız teknolojiyi sevdirmek ve içerisinde bulunduğumuz eğitim ve şartlar karmaşası yüzünden elektronikle uğraşamayanlara yada kaynak sıkıntısı çekenlere bir şekilde yardımcı olmak..

Merhaba.
Graund aslında ilk bir tane maliyetinin ne demek olduğunu sanırım en iyi sen biliyorsun. Beğenilmemek, yetersiz bulunmak ancak o bir taneden sonra karşındakilerinin karar verebildiği durumdur. Fakat sen o anda tasarladığın her şeyi ortaya koymuşsundur zaten.
İhtiyaç ve istekler bitmiyor biliyorsun.
Yıllardan beri süregelen, bir amaç için paylaşmak, insanlara birşeyler aktarabilmek, karşılıksız vermek konusundaki çaba içinde gelecek planlarında da "fiyat yanlışlığına düşmeyiz" derken herkesin anlaması gereken bir gerçeğe dikkat çekmek istiyorum.
"TÜM ZAHMETİ VE MALİYETİ HEP AYNI İNSANLARMI ÇEKMELİ"
bence türkcadcam dergi fiyatı çok normal bir fiyat. İçeriği zenginleştirip bilgi verme konusunu biraz daha arttırsa bu bedava bile denilebilir.
Ayrıca siz hep VERMEK için çalışırken, almak için bedel söz konusu olduğunda buna karşı çıkan insanlarda hayatın kuralı olan almak için vermek kavramını kabul edebilmeli bence.
Bugünkü noktada "robin hutt" çuluğa soyunan insanlar var ve o insanlara göre siz ZENGİNSİNİZ. Kafanızdaki bilgi olarak. Yani SİZDE VAR. o zaman sizden ÇALMAK ve birilerine vermek normal. Bu doğrumu yanlışmı bu konuda felsefi olarak bir karara vardığında çevremizdeki insanlar anlaşmak daha kolay.
Eğer çevremizdeki insanlar ve de biz, ihtiyaçlarımızın ne olduğunu , bunun için ne yapmamız gerektiğini ve bunlar için ne bedeller ödememiz gerektiğini anlayıp ta buna bir bedel ödemiyor isek yapmayı özlediğimiz dergi fikrindede fiyat ne olursa olsun PAHALIDIR. Niye bedavayı düşünmüyorsunuz ki.  :D
Bak patant ofisleri konusundaki makalelere, bilgi en yalın şekilde burada hemde bedava diye bağırıyorlar. Seni beni dürtmek ve uyandırmak için. Buna rağmen hala banane diyenler yokmu işte onlar için senin ve benin yapabileceğimiz şeylerin sınırındayız artık.

ground

Hocam her zamanki gibi haklısın bana bu konuda çok fazla birşey söylemek düşmüyor..

Seneledir bir amaç için uğraşıyoruz. Şuana kadar hiç bozulmadık. Ve bu karakterimiz birçok kişi tarafından taktir edildiği için bilgi alan soru soran birçok kişi yeterli bilgiye ulaştığında ( ki yeterli bilgi diye birşey yoktur aslında bilgi hiç bir zaman yeterli olmayacaktır ) kendisi diğer insanlarla yardımlaşmaya başladı.
Bu yukarıda yazdığımı size cevaben değil genel yazdım.. Hocam çünkü size bu bilgiyi vermeme gerek bile yok..

Turkcadcam dergisinin fiyat politikası herhangi bir nedenden dolayı düzenlenmiş olabilir.. Çok haklıda olabilirler. İlk sayının ücretsiz olması bir çok insana ulaşması açısından ( reklam ) gerçekten çok doğru bir hareket.  Ve fiyatı bu işle uğraşan insanlara ( bu işten ekmek yiyen diyelim) bedava gelebilir. Fakat ülkemizde öyle çocuklar , gençler varki biraz imkanları olsa inanılmaz şeyler başaracaklar. Bazıları yarışmalarda dereceye giriyorlar ( nokia , peugeot yarışmaları gibi ) oralarda keşvediliyorlar. Bunlar gibi yetenekli birçok insanımız var.  Bunlara birşekilde ulaşılması gerektiğini düşünüyorum..

Bu insanlarımızın öğrenmek için bir bedel ödemelerini bekleyemeyiz. Yabancı dergilerin bile 5-10 $ olduğu bir dönemde 12 YTL gerçekten fazla.. Tabi amaç sadece firma sahiplerine ulaşmak değilse !

Hocam çok haklısın hep uğraşıyoruz.. NEreye kadar diye düşündüğüm (üz) hep olmuştur.. Fakat bir şekilde insanlara yardımcı olmak gerek yada bu devranı ( picproje ) ayakta tutmak gerek.. Yapabileceklerimiz bence kalbimizin derinlikleriyle sınırlı..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..