Gprs modül önerisi

Başlatan görkem, 30 Ocak 2018, 02:33:53

görkem

Arkadaşlar merhaba,
Kullandığınız sorunsuz önerebileceğiniz gprs modül varmı ?
Pcb üzerinde hazır modül olursa çok hora geçer.

ladybird

"Bana ait sözcükler olsun isterdim. Ama kullandığım bu sözcükler, bilmiyorum kaç bilinçte sürüklendi." Jean Paul Sartre

görkem

Hocam gprs modülü yani gsm modülü lazım.

elt42at

Uzun zaman telit kullanicisi olarak onerim Quectel :)

Çok uyguna temin icin empa ci abilerimiz empastore.com da modul veya gelistirme karti olarak satiyor.

M95 fiyat olarak favorim.
M66 boyut olarak. Bluetooth unu hic kullanmadim.

Her iki modul de class12 haberlesme hızını destekliyor. Telit class10.
Quectel de bir de 3.5mA akim cekerek operator networkune dahil güç tüketim modunda turabiliyorsunuz.

Sim800h da fena degil ama quectel in temini daha rahat.

fide

Merhaba.
Quectel güzel. M95 kullandım. Site adres ve queryi beraber gönderebilme özelliği kodları basitleştiriyor.
Mc60da gsm, gps ve Bluetooth var. Küçücük modül ama yaptığı iş boyundan bğyük.
Elektrovadide gsm click modüller içinde m95 modül vardı. Gl865e göre daha seri bağlanıyor.
M95 ile ardarda veri çekme işlemini 1.5-1.8 sn arasında yaptı. Çekilen veri 255 karakterden az. Gl865te bu süre biraz daha uzundu.
http://www.elektrovadi.com/GSM2-CLICK,PR-2745.html

Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

görkem

öneriler için teşekkür ederim arkadaşlar. Quectel M95 gprs ileşiminde sorunsuz kullanabileceğim bir modül müdür ?  kopmalar vb. şeyler yaşamak istemiyorum tecrübeleriniz benim için çok önemli.

elt42at

Kopmalar pek de modulden sebep olmayabiliyor. Operator ve çekim durumu biraz daha öncelikli. Anten vs vs vs.
Kopma durumlari için yazılımsal önlemlerinizi alin, her türlü hesaba katın.

kimlenbu

sim serisinden uzak dur. Tasarım yapıyorsun, malzeme bulamıyorsun, tasarım yapıyorsun, pin uyumsuz yenisi çıkıyor, eskisini bulamıyorsun. sim 908 kullandım, sim800,sim808, sim868 çıktı, ona göre tasarım yaptım, bu sefer malzeme bulunmuyor. Yurtdışından getirsen imei problem..

Ben de quectel'e döneceğim.

görkem

arkadaşlar teşekkür ederim. Quectel M95 kullanmaya karar verdim.

foseydon

Bence Telit ürünlerine bak, fiyat çok az daha fazladır. Ama kalitesi daha iyi. Ayrıca destek konusunda hiç ama hiç sorun yaşamazsın.

görkem

telit  ürünlerinden hangisini önerirsiniz ?

fide

Gprs için gl865 ençok satılan modeliydi. Kullanımı kolay. Telitin dökümantasyonu çok iyi. Rsterm programı ile başlarsan komut ve parametre yapısını çok kolay çözersin. Aynı uygulamanın quectelniçin olanı da var. Quectel programı daha ayrıntılı.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

foseydon

Fide öneriyi vermiş. Sizin ayrıca bakmaniz lazım hocam. İhtiyaçlar farklı olabilir. Modüller Hayes AT komut setleri ile çalışıyor, her modülde tüm konutlar yok. O yüzden inceleyip neye ihtiyaç varsa ona göre modül seçmek lazım. Ek özellikler de var tabi, onlarda önemli.

sayangku

hocam mqtt  lot  uygulaması yapsam amacım sadece röle aç kapat için hangi modül daha iyi olurdu sunucuya veri gönderceği için haliyle
gprs iyi olması lazım  kısacası bu tarz işler iin hangi gsm modül iş görürdü tavsiyeniz nelerdir