Keil STM32F0 ne zamana kadar ücretsiz olacak?

Başlatan mistek, 31 Ocak 2018, 00:53:46

mistek

Bugün birşey farkettim.

Keil STM32F0 için ücretsiz olmuştu. Ancak sınırı hakkında bir bilgiye net olarak ulaşamadım.

Bilgisayarımda kurulu olan keil lisans kısmında bu şekilde yazıyor.

Sizde de böyle mi?

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Tagli

ST'nin Atollic TrueSTUDIO'yu alması ile ilgili olabilir mi acaba? Belki tüm kullanıcıları kendi IDE'leri altında toplamak istiyorlardır. Ben de Keil yok bu arada, o yüzden tarihi kontrol edemiyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

MC_Skywalker

Keil'in sitesinde dağıtığı PSN değişmiş.

Yeni PSN
QXJMN-Y6Q0E-86F7K

Yeni numarayla yeniden lisans almaya kalkınca  e-mail hatası veriyor.

Alıntı Yap
Problems were detected with the information submitted. Please correct these issues and re-submit the form.

The e-mail address entered appears to be invalid. There may be problems with the domain name or with the user mailbox.

OxfordBluee

Alıntı yapılan: Tagli - 31 Ocak 2018, 09:47:43
ST'nin Atollic TrueSTUDIO'yu alması ile ilgili olabilir mi acaba? Belki tüm kullanıcıları kendi IDE'leri altında toplamak istiyorlardır. Ben de Keil yok bu arada, o yüzden tarihi kontrol edemiyorum.

Bu haberi bende duymuştum, karşı atak olarak keil bu önlemi deniyor olabilir.

mistek

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

mistek

Arkadaşlar bugün keil hata verdi lisans süreniz doldu diye.

Keil sitesinden yeniden LIC aldım aktivasyonu yaptım. Şimdi 1 yıl daha uzatıldı. Jan 2019 olarak görünüyor.

Sorun olmadan kullanmaya devam edebiliyoruz :)

halil82ist

Alıntı yapılan: mistek - 07 Şubat 2018, 12:11:48
Arkadaşlar bugün keil hata verdi lisans süreniz doldu diye.

Keil sitesinden yeniden LIC aldım aktivasyonu yaptım. Şimdi 1 yıl daha uzatıldı. Jan 2019 olarak görünüyor.

Sorun olmadan kullanmaya devam edebiliyoruz :)

Merhaba ;

bendede hata verdi bir türlü beceremedim . Biraz açıklarsan çok memnun olurum . kolay gelsin .

halil82ist

Sorunu çözdüm takılan arkadaş olursa ;

file ->license management -> get lic via internet

açılan sayfada

psn kısmına

http://www2.keil.com/stmicroelectronics-stm32/mdk bu sayfadaki numarayı kopyala yapıştır yapıyoruz . Lisans kodu maile geliyor . lisans güncellemesi için yönetici olarak çalıştırmayı istiyor .

11 aylık lisans verdi .

halil82ist

Keil 1 gündür lisans güncelleme mailini göndermedi . Stm32f0 için ücretsiz desteği çektilermi acaba .  yakın zamanda lisans yenileyen var mı ?