Ultrasonic cleaner 28-40kHz farkı nedir.

Başlatan Melih1802, 31 Ocak 2018, 12:53:26

Melih1802

Elektronik kart temizleme veya genel amaçlı bazı malzeme temizliğine kullanmak için ( biraz da meraktan ) aliexpress ten ultrasoniz cleaner takımı sipariş vermek için siteye girdiğimde 28 ve 40kHz olmak üzere iki ayrı frekansa denk geldim.
Bu iki frekansın ayrı kullanım alanları mı vardır yoksa 40kHz 28kHz in işini de yaparmı.

magnetron

Sozuak

2. el medikal cihaz satan yerlerde uygun bulunabilir. Biz de işimiz gereği hastane cihazları ile uğraşıyoruz. Önce denemek için hastaneden arkadaşlardan  aldım bir takım alet edevatlarda denedim. Çok beğenince Alman malı bir sepetli dijital kontrollü cihazı geçen sene 500 TL ye aldım. Ali expresste ne kadar bilemiyorum ama boyutu  sorun olmaz mı getirtmek için.

OG

Ne tür iş için kullanılıyor bu cihazlar?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Sozuak

Suya girebilen ve elle temizligi mumkun olmayan yuzeyleri olan seyleri kavitasyon etkisi ile etkili sekilde temizler. Pasli bir penseden tutun ziynet esyalarina plastik minik buton basliklarina kadar neler neler.

Melih1802

Kullanım amaçlarımdan biri mangal teli temizlemek. Elektronik kart ve mangal teli için 2 ayrı tip lazım.
Kuyumcu ürünleri satan bir tanıdığım var,  oradan uygun bulabilirim ama mangal teli için özel yapmam lazım.
100 W 28 KHz Ultrasonik Temizleme Dönüştürücü Temizleyici Yüksek performans   Güç Sürücü Kurulu 220VAC Ultrasonik Temizleyici Parçaları
http://s.aliexpress.com/2MRvuMZ7?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Sozuak

Tekli modül yetecek mi yada yetiyor mu?

Bendeki cihaz elma marka dijital kontrollü sepetli felan. Resimdeki tarzda aynısı değil de marka olarak.