stm32f746g Discovery Geliştirme Kiti ve MicroC pro for Arm

Başlatan ibrahim1922, 08 Şubat 2018, 17:22:24

ibrahim1922

İyi Günler Arkadaşlar
MicroC pro for Arm programını kullanıyorum,stm32f746g kartı üzerinde bulunan tft ekrana hiç bir şekilde veri yazdıramadım,bu konu hakkında çalışma yapmış veya elinde stm32f7(tft ekran kullanımı)(pdf,video) olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi??
Teşekkürler

erpay

STM'nin örnek dosyaları vardı discovery için bu örneklerden faydalanmayı deneniz mi ?

ibrahim1922

Tft ile ilgili olan örneği denedim  ama yanıt alamadım

ibrahim1922

Elinizde "MicroC pro Arm" programı için Stm32f746 lcd example dosyası varsa paylaşabilir misiniz?
Ya da Stm32f746g nin dahili tft-lcd bağlantısı hakkında bilgi alabilir miyim?

ibrahim1922

@İsmailFatih Bey teşekkür ederim önerinizi deneyeceğim, CubeMx programını 32Kb lisans sorunu olduğu için bana tft kullanımı için pek cazip gelmemişti.'GUI' kütüphanesi lisans istiyordu o yüzden MicroC ye geçmiştim.

Tekrardan ilginiz ve yanıtınız için teşekkür ederim..

İsmailFatih

Alıntı yapılan: ibrahim1922 - 19 Şubat 2018, 08:15:41
@İsmailFatih Bey teşekkür ederim önerinizi deneyeceğim, CubeMx programını 32Kb lisans sorunu olduğu için bana tft kullanımı için pek cazip gelmemişti.'GUI' kütüphanesi lisans istiyordu o yüzden MicroC ye geçmiştim.

Tekrardan ilginiz ve yanıtınız için teşekkür ederim..

@ibrahim1922 bey CubeMX st firmasi tarafindan ucretsiz yayinlanan hal kutuphane olusturucu. 32 kb dediginiz buyuk ihtimal keil ide. Onun icin de size TrueStudio oneririm. Iki ay once st firmasi Truestudioyu satin aldi. Gecen hafta da TrueStudio Versiyon 9 diye ilk resmi versiyon yayinlandi tamamen ucretsiz ve full. Yani CubeMX + True Studio = Full + Ucretsiz + ST destekli. Eger truestudioya gecmek isterdeniz verdigim linkten blogumu inceleyebilir  sifirdan CubeMX +TrueStudio ile st mcu icin proje olusturma hakkinda yazdigim yazimi da gorebilirsiniz.
Unutmamak için bir yerlere not alın ! Bkz.http://www.ismailfatihiltar.com

ibrahim1922

Alıntı yapılan: İsmailFatih - 19 Şubat 2018, 18:53:49
@ibrahim1922 bey CubeMX st firmasi tarafindan ucretsiz yayinlanan hal kutuphane olusturucu. 32 kb dediginiz buyuk ihtimal keil ide. Onun icin de size TrueStudio oneririm. Iki ay once st firmasi Truestudioyu satin aldi. Gecen hafta da TrueStudio Versiyon 9 diye ilk resmi versiyon yayinlandi tamamen ucretsiz ve full. Yani CubeMX + True Studio = Full + Ucretsiz + ST destekli. Eger truestudioya gecmek isterdeniz verdigim linkten blogumu inceleyebilir  sifirdan CubeMX +TrueStudio ile st mcu icin proje olusturma hakkinda yazdigim yazimi da gorebilirsiniz.

@İsmailFatih Bey çok teşekkür ederim bilgilendirme için indirmeye başaldım programları, yarın yepyeni bir yolculuk başlayacak :)