ARM CubeMX Başlangıç

Başlatan 94onur94, 13 Şubat 2018, 11:10:51

94onur94

Nette ARM hakkında Türkçe kitap ararken buna rastladım. Okuyan var mı tavsiye eder misiniz?

http://www.idefix.com/kitap/arm-cubemx-baslangic/egitim-basvuru/bilgisayar/urunno=0001727118001

sigmoid

Keşke fiyatı biraz daha uygun olsaymış.

Tagli

Kitabı görmeden yorum yapmak çok doğru olmaz ama 211 sayfanın bu tür bir kitap için yeterli olmayacağını düşünüyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

görkem

ben almıştım o kitabi başlangıç için güzel örnekleri bol.

94onur94

@görkem Hangi kart/denetleyici üzerinden örnekleri anlatıyor? Sayfa sayısı az gibi.

görkem

yanlış hatırlamıyorsam stm32f429i olması lazım

sayangku

bu kitabın yanında örnek kodlu cd si varmı hocam

görkem

FMY

Bende okuyan var mı diye sordum bulamadım sonra sipariş ettim inceleyip yazarım içindekiler kısmını atarım
Mekatronik

ladybird

İyi günler pic proje ailesi;
Ben aldım inceledim biraz sert olacak ama fiyatını hiç bir şekilde hak etmiyor.Bir de  aynı şeyler defalarca gösterilmiş, örn. cubemx de proje derlemek belki 15 defa gösterilmiş ki bu da 15 sayfa oluyor. Kitabın 100. sayfasında led yanıp sönüyor ki zaten 211 sayfa, led yakıp söndürmeyi öğrenmek için çok iyi kaynak ama daha fazlası yok.Bence detaylıca pwm ve adcyi işlemesi  kitabın bu içeriğinden fazlası ile iyi olurdu.Birde anlamdığım şu oldu kullanılan geliştirme kartı(stm32f429 discovery) çok geniş donanımlara sahip ama içindekilerden de gördüğünüz gibi stm32f103 yada üzerinde slink olması isteniyorsa NUCLEO-F103RB  bile fazlası ile yeterli olacaktı.Biri 70tl diyeri 300tl , okuyanlarda yorumlarlar sa kitabı almak isteyenler daha iyi aydınlanırlar.

"Bana ait sözcükler olsun isterdim. Ama kullandığım bu sözcükler, bilmiyorum kaç bilinçte sürüklendi." Jean Paul Sartre

hwdesigner

Stm32CubeMx dir o ARM CubeMx olsa duramazsın

FMY

ben 2 kitap aldım birisi bu cube mx ile arm birisi de micro c ile arm bence micro c ile arm güzel bir kitap birçok uygulama var ve yarı fiyatına. ama cubemx kitabı da fena değil fiyat olarak haketmese de al oku birşey kaybetmezsin
Mekatronik

fatih5592

Hiç bilmeyenler için temel bilgiler mevcut. Fakat bence kesinlikle fiyatını hak etmiyor. Stm32f429 ile led yakıp söndürmek isteyenler alabilirler. Beni tatmin etmedi. Ortalama 200 sayfalık kitaplar 20 tl iken buna 40 tl vererek aldım. Büyük bir beklenti içerisindeydim ama sonuç hayal kırıklığı oldu.