True studio'da offline simülatör var mı?

Başlatan exmachine, 14 Şubat 2018, 18:50:40

exmachine

Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde ST, atollic truestudio'yu geliştiren firmayı satın aldı ve yılbaşından hemen sonra sadece STM geliştiricileri için full sürüm olan true studio V9.0.0 yayınlandı.

Eclipse tabanlı olması, hızlı yazım denetleyicisi ve dark teması hoşuma gittiği için bu IDE'yi kullanmaya karar verdim.
Ancak yazılan programı simüle edebilme özelliği var mı bilmiyorum. Varsa da ben bulamadım.

Ben yeni yeni ARM programlamayı öğrendiğim için simülatör benim işime çok yarar.

kralsam

Alıntı yapılan: exmachine - 14 Şubat 2018, 18:50:40
Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde ST, atollic truestudio'yu geliştiren firmayı satın aldı ve yılbaşından hemen sonra sadece STM geliştiricileri için full sürüm olan true studio V9.0.0 yayınlandı.

Eclipse tabanlı olması, hızlı yazım denetleyicisi ve dark teması hoşuma gittiği için bu IDE'yi kullanmaya karar verdim.
Ancak yazılan programı simüle edebilme özelliği var mı bilmiyorum. Varsa da ben bulamadım.

Ben yeni yeni ARM programlamayı öğrendiğim için simülatör benim işime çok yarar.
Hocam bu openSTM yada AC6 diyelim yalan mı oldu şimdi? Yoksa devam edecek mi ?

erpay

Alıntı yapılan: kralsam - 14 Şubat 2018, 19:25:05
Hocam bu openSTM yada AC6 diyelim yalan mı oldu şimdi? Yoksa devam edecek mi ?

Bunu Türkiye ST yetkilisine sorma şansım oldu onlar da ne olacağını bilmiyorlar şu anda.

Tagli

"System Workbench for STM32" (AC6'nın IDE'si) zaten ST bünyesinde olmayan bir yazılımdı. O yüzden bu yazılımın geleceğini ST değil, insanların ilgisi belirleyecektir diye tahmin ediyorum.
Gökçe Tağlıoğlu