İp kamera Kurulumu

Başlatan bbs2006, 21 Şubat 2018, 21:00:54

bbs2006

DEno_12

Bu ne? Bize mi kaldı ihale?

bbs2006

100m mesafeyi aştığı zaman polis switch desteklermi

muhendisbey

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

exmachine

Türkçe neydi? Türkçe emekti.

ByTEK

@bbs2006 Kullanılacak switchler kaliteli ve kablo cat6 ftp/sftp türünde ayni zamanda 23awg kalınlıkta olursa  çalışır. Fakat mesafeden dolayı çalışmaz ise her 100 mt de bir giriş çıkış yapılan poe extender adındaki aparat takılmalıdır. Aktif cihazdır ama harici besleme gerektirmez.

Switch icin Önerim çok sık kullanmayın. Ve seri şekilde bağlamayın. Merkeze duZgun 48 port poe switch koyun. Mesafesi 100 mt üstündekilere 100 mt ye gelecek şekilde poe extender kullanın.

ahmet_zxc

ben olsam 100 dolar fazla verir fiber kullanırdım.

cetin1990

Fiberin burada anlamı fiber internet midir? Yoksa yerel ağı fiber mi yapıyoruz?

ByTEK

@cetin1990 ;@ahmet_zxc Kayıt cihazı ile kamera arası fiberden söz ediyor.

Fakat şunu hesaba katın,
1 - Fiber uçlarının sonlandırma işçiliği (Fision Cihazı ile)
2 - Sonlandırma malzemeleri (Sonlandırma kutusu, pigtail,patchcord kablo, ek koruyucu vs..)
3 - SFP modül girişi bulunan switch, Converter vs,
4 - Kablo türüne göre SFP Modül
5 - Eğer Fiber Optik test ve raporlanması istenirse core başına extra maliyettir.

Proje geneline bakarsanız 100 USD ile kalmayacaktır. Tabi projeyi bilmeden yorumlamak çok yanlış olur. Detaylı bilgiler eşliğinde daha net yollar çıkarılabilir.

bbs2006

Merhaba
Kayıt cihazından şekilde gösterilen mesafeye kadar (100 m az) poe switch kullanmayı düşünüyoruz. bu sayede enerji kablosu çekme işleminden kurtulmayı düşünüyoruz. bu şekilde mantıklı mı.  switchlerden sonrada mesafe 100 m az ise  direk cat 6 ile kameraya bağlantı yaparsak sorun  olur mu?Siz bu konuda ne önerirsiniz.

Kayıt cihazı
Net görüntü seçebilmek için  ip  kamera ( gece görüşlü olacak)
görüntü izlemek için ekran
poe switch
poe Extender
Ag kablosu
Bunla riçin bildiginiz firma var mı?
Bunlar için hangi marka ürünleri önerirsiniz.
Ayrıca kaag kablosunu toprak altından götüreceğimizden ag kablosunu koruma amaçlı   ne önerirsiniz.

ByTEK

@bbs2006

Merhaba Bu projeyi ben yapacak olsaydım. aşağıdakileri yapardım.

1- Kablo seçiminde SFTP/FTP Cat6A 23AWG Bakır Kullanırdım. Duruma göre yeraltı yada outdoor olmasını isterdim.
2- Switchlerin hepsini aynı tip seçerdim. ör : 24 port Poe Gibi.
3- Çoğu kayıt cihazında ya poe çıkış yada tek ethernet çıkış vardır. Ama ben maliyeti düşürmek adına Kayıt cihazını Tek ethernetli seçerdim. Poe olanlar biraz pahalı. Kayıt cihazının yanına Bir Switch mutlaka koyardım. 8 port bile olsa yeterlidir. Diğer 3 sw'e mutlaka enerji çekerdim. Kullanılacak switchleri piyasa malı aptal switch seçmeyin. Müşteri ile akraba olursunuz. İlavetten seçtğim kayıt cihazının bandwitdh yüksek olmasını tercih ederdim.
4- Kameraları metal bir direğe koyulacak ise mutlaka direk ile yalıtımını sağlardım.
5- Switch ile kamera arasındaki mesafe 100 mt geçerse ve görüntü alamazsam 90 metreye bir adet poe extender konumlandırırdım.

Kameralar için Dahua, Hiakon, Hikvision, Dunlop seçerdim. müşteri temsilcisi ile görüşüp uygun ürün önerisi alırdım. Sonuçta katalog bilgilerini ezbere tutamıyoruz.

bbs2006

Poe switch ile poe extender farklı mı.100m aşarsa poe extended en 1 tane alip tum kameralar içini uygun olurmu

ByTEK

@bbs2006

Poe Switch : Normal Switch gibi düşünün Artısı Portlarından Data ile Poe birlikte çıkmasıdır. Poe destekleyen cihazlar enerjisini Switch üzerinden alabilirler.

Poe Extender : Aktif Poe desteği olan tüm switchlerin  Poe mesafesini uzatmak için kullanılır. Amacı Poe + Data yı 100 mt öteye taşımaktır. Hatta bazı ürünlerde kullanım kitapçığında 2 adet kullanımda 300 mt gidebileceğini yazmışlar.

Her poe extender 1 giriş 1 çıkış olarak çalışır. Yani kamera başına bir tane olarak düşünün. Çoklu olanı var mı bilmiyorum.

bbs2006

İyi akşamlar
Kayit cihazi ile poe switch arasi mesafe sinirli mi. Sinirli ise ne kadar mesafe var. Sinir varsa ne yapabiliriz.

ÜC

Eğer buradaki bilgi doğruysa ve işe yarıyorsa çok faydalı olabilir

https://www.youtube.com/watch?v=ZJuQUXqtEnY