16 Aralık 2018, 13:44:52

Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME


HM-11 bağlanma sorunu

Başlatan XX_CİHAN_XX, 14 Mart 2018, 00:04:36

XX_CİHAN_XX

HM-11 (ble 4.0) modüle bilgisayarımdan (ble 4.1) ve android telefonumdan (ble 4.2) bağlanamıyorum. Bağlanmaya çalışırken modül reject ediyor.
Aynı bilgisayar ve telefonda HC 06 modüle bağlanabiliyordum. Modül aldığım gibi default ayarlarda (slave mode ile 100mS de bir advertising yapacak şekilde) çalışıyor. Telefonumdan tarama yaptığımda HmSoft olarak modülü görüyorum pair ol dediğimde bağlanmaya çalışırken modül reject ediyor. Yani daha pairing code girme ekranı bile gelmeden bağlanmaya çalışma anında bağlantı modül tarafından koparılıyor.
Böyle bir sorun yaşayan oldu mu?
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

leblebitozu

BLE modüle android'in bluetooth arayüzünden bağlanamazsın. Ek bir program gerekir aşağıdaki gibi..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aninterface.ble.ble_hm_11&hl=tr

XX_CİHAN_XX

Teşekkür ederim hocam bunu deneyeceğim. Peki bilgisayardan bağlanmak için nasıl bir yol izlemeliyim? Esas amacım bilgisayardan bağlanmak.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

elektronart

PCnin bluetoothunu kullanmak gibi bir şart yoksa aynı modülden bir tane daha bulup USB seri dönüştürücü ile bağlayın.
Telefondaki sorunu PCde de yaşayacağınızı tahmin ediyorum zira telefonda özel bir programla BLE cihazlar taranabiliyor ve PCnin bluetoothu açık olmasına rağmen hiç göstermiyor.
Açık Elektronik