Microchip İle Röle Besleme

Başlatan Seferi, 30 Mart 2018, 20:38:38

Seferi

Hocam yardımlarınız için sizden ve bilgilerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Her yoruma cevap yazamasam da not alıp deniyorum. 100nf eksik etmeyeceğim. Emi olayını araştırdım biraz, mcu için Dc-Dc izole dönüştürücüler var ama ne kadar işe yarar bilmiyorum onu da sipariş verdim gelince deneyeceğim.
Röleli otomasyon cihazları elime geçerse hemen söker bakarım genelde. Çoğunda switch regülatörler ve ULN herhangi bir izole olmadan kullanılmış oluyor. Girişlerde küçük bobinlerden oluyor, bunlar galiba ferrite bead denen bobinlerden.

fide

Alıntı yapılan: Seferi - 27 Temmuz 2018, 19:32:41. Girişlerde küçük bobinlerden oluyor, bunlar galiba ferrite bead denen bobinlerden.

Genelde 0805 veya 1206 kılıfta füme yada siyah renkte yazısızdır. Onların da etkili olduğu frekanslar var ama derinlemesine bilgim yok.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

dnacikaya

Alıntı yapılan: fide - 27 Temmuz 2018, 22:51:54Genelde 0805 veya 1206 kılıfta füme yada siyah renkte yazısızdır. Onların da etkili olduğu frekanslar var ama derinlemesine bilgim yok.

805 R ve C arasında yazısız FP1 ferit bobin. Ethernet kartında kullanmışlar.