50-75A ve 100-150A Civarı IPM

Başlatan Ax2_Bx_C, 15 Nisan 2018, 23:09:16

Ax2_Bx_C

Arkadaşlar ciddi bir proje aldım.
Başlıkta belirttiğim üzere 6 pack YENİ IPM modüller var mı?
Ne arasam önüme hep Mitsubishi çıkıyor fakat modüller eski ve 16-20kHz desteklemiyor?

Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen.
Ben Yalnızca Bir Matematik Fonksiyonuyum

Ax2_Bx_C

Melih1802

Kaç volt olacak, 600v yeterlimi.

foseydon

vincotech
fuji
mitsubishi
semikron
infineon

bunlar ilk aklima gelenler, bir bak. cinli markalar da vardi 1-2 tane aklima gelmedi simdi. topolojin ne olacak, buna gore kac volt kac amper dayanimi olacak vs. sadece akim ve anahtarlama frekansi ile malzeme secemezsin.

Cemre.

FNA27560

600V için soruyorsanız faydalı olabilir.

Ax2_Bx_C

Alıntı yapılan: Cemre. - 16 Nisan 2018, 09:20:26FNA27560

600V için soruyorsanız faydalı olabilir.

Cemre merhabalar,

İlgili modülün alt kısmına bakarsan 15kHz de modülden neredeyse dörtte bir oranında güç alınabiliyor. Sanırım bir çözüm bulamayacağım hissine kapıldım aramalarımda.

foseydon

sürme frekansı yüksek, o yüzden bulman zor. genelde 8-10 kHz anahtarlama frekansı nominal olacak şekilde düşünerek tasarlıyorlar modülleri. çünkü daha yukarısı pek istenmez. birincisi anahtarlama kaybın artar, misal 8kHz süreceğine 16kHz sürdüğün zaman kaybın 2 katına çıkar. ikicincisi frekans yükseldikçe kontrol zorlaşır ve ona göre tasarımda zorlaşır ve maliyeti artar.

Ax2_Bx_C

Frekansımı arttırmak kontrol için hiç sıkıntı değil benim için.
20kHz kullandığım uygulamalar var ama discrete igbt modülleri ipm değil.
Derdim faz farklı sürüp toplamda 6x20kHz 120kHze çıkmak. Böyle olursa düşünün bir DC DC dönüştürücünün çıkış ya da giriş kapasiteleri ne kadar düşüyor. Kapasite kurudu derdim olmadan tasarım yapmam lazım yoksa dediklerinizde haklısınız, motorlar genelde 8kHz yeterli olduğu için düşünülüyor bu modüllerde. Olmadı discrete yürüyeceğim yine ama sürücü ile uğraş vs. bir çok dert.