Browsera request yaptığı sayfa değil başka sayfayı response etme?

Başlatan mir_as82, 19 Nisan 2018, 17:55:32

mir_as82

Browserın serverdan talep ettiği sayfa A.aspx,
Server ona, "al sana B.aspx sayfası" diye response etse? Ne yapar client?
Alıp gösterir mi? Yoksa ben bunu bekliyordum sen bana başka birşeyi response ettin diye ignore mu eder?

İlla browsera, redirect olarak mı yaptırabiliriz B sayfasını GET yapmayı?

tunayk

Browser gelenin hangi sayfa olduğunu bilmez.  O ben şu sayfayı istiyorum diye istek yapar.  Server tarafı ilgili sayfayı okuyup byte dizisi olarak response nesnesinin içini doldurup gönderir. Eğer baska bir sayfayı döndürmek istersen,o sayfayı kendin dizi haline getirip Response.Write ile gönderirsin

elektronart

Serverdan A.aspx sayfası istendiğinde içerik olarak B.aspx gönderilmiş olsa bile o artık A.aspx'tir. Server içeriği ne döndü ise client onu gösterir. Server frame oluşturup B sayfasını alıp onu başka içeriklerle karıştırıp A gibi dönebilir. Proxy siteleri de bunu yapar zaten. Sağını solunu reklamlarla dolrurup görmek istediğiniz sisteyi size gösterir. Adres satırı proxyin adresidir sayfada A + B + C + D bile gösterilebilir.
Açık Elektronik

mir_as82

Hocam benim kastetmek istediğim şuydu aslında,
Browser A.aspx sayfasını GET etmek istediğinde, ona response nin B.aspx uzantılı sayfa olmasının bir mahsuru var mı? Browser bunu ayırt etmek ister mi? Yoksa umursamaz mı? Server ne gönderirse kabulümdür mü der?

elektronart

Alıntı yapılan: elektronart - 19 Nisan 2018, 22:53:47Server içeriği ne döndü ise client onu gösterir.
Bu kısım tam olarak sorunuzun cevabı aslında
Açık Elektronik