Diferansiyel çıkışlı ses kaynağının çıkışını tek çıkışa çevirmede sorun

Başlatan certy, 29 Nisan 2018, 02:32:21

certy

Merhabalar. Bluetooth kulaklıktan çıkma ses modulüm var. Çıkışları diferansiyel. Çıkışları tek çıkışa çevirip amfiye girmek için sağ-sol kanal ayrı olarak şöyle bir devre çizip uyguladım:

Bu şekilde çalıştırdım. Ancak sese eşlik eden bir parazit var. (Boşta iken parazit yok. Ses varken parazit var.) Pcb tasarımım gayet iyi. O konuda sorun olmadığına eminim. Sebebi ne olabilir? Devre tasarımımda atladığım bir şey mi var?
TA1USS

asma

Merhaba
instrument amplifier yapısı çözüm olabilir.
Kolay gelsin.

OptimusPrime

Asma nin dediği gibi yapman lazim. Semanida göremiyorum ama soyle birşey deneyebilirsin belki, yerse oda. 2 tane 1k seri bagli direnci diff cikisa gir tam ortasından da amplifier a gönder.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

certy

@asma @OptimusPrime

Teşekkür ederim. Sorunun kaynağı anlam veremediğim bir şekilde bluetooth modülden çıktı. Önceden test ettiğimde gayet temiz ses veren modül, nasıl olduysa bozuk, kirli bir ses vermeye başlamış.
TA1USS

yesilu

modülün çıkışında yük olmadığı için olabilir.r7 yi 100 om yaparsan düzelebilir.

certy

Alıntı yapılan: yesilu - 30 Nisan 2018, 08:25:45modülün çıkışında yük olmadığı için olabilir.r7 yi 100 om yaparsan düzelebilir.

Denemelerimi kulaklığı direkt modüle bağlayarak yaptım. 32 ohm kulaklık ile yapıyorum. Modülün bulunduğu kulaklıktan çıkan sürücüler de 32 ohm. Modülün üzerinde usb soket vardı. Onu sökmüştüm. Büyük ihtimal onu sökerken bir şey oldu. Başka ihtimal veremiyorum.
TA1USS

Sdttn

Galvanik izolasyonlu DC-DC converter modül kullanın kesin çözüm bu. Ben de bir süre uğraştım ancak başka çözüm bulamadım.

Edit: Ses trafosu da çözüm olabilir ancak ses kalitesi düşecektir.