Baymak Kombi Arızası

Başlatan Mucit23, 30 Nisan 2018, 17:25:40

Mucit23

Selamlar

Evdeki kombimde dün bir arıza oluştu. Danışmak istedim belki daha önce başına gelen vardır.

Kombide sıcak suyu açınca kombi kapanıp tekrar açılıyor. Bu sürekli gerçekleşiyor. Sankide tam ateşleme yapıp gazı ateşleyeceği zaman bu oluyor. Su açık değilken problem yok. Aynı durum ısıtma içinde geçerli. Isıtmayı açtığımda da kombi aynı şekilde davranıyor.

Ayrıca bazı çıt çıt şeklinde sesler geliyor. Dün çok şiddetli bir yağmur yağdı. Ne olduysa ondan sonra oldu aslında. Rüzgarın etkisiyle Bacadan içeri su girmiş olabilir diye düşünüyorum.

Daha önce benzer sorunlar yaşayan oldumu?

mehmetemin

Kombinin içinde baca sensorunun hortumu (serum hortumu gibi) su almış olabilir,

mg1980

Baca tıkanmış olmasın..

fide

Ben şuna şahit oldum. Yoğuşma gideri tıkanmış. Yoğuşmasuyunu atamayinca arızaya geciyor. Kombi yoğuşmali ise gideri kontrol edin.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

F.T

Ferhat kartta besleme üzerinde bulunan kapasiteleri değiştir.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Mucit23

İlginç bir durum oldu. Akşam eve geldikten sonra kartını söktüm. Kartında herhangi bir fiziksel arıza göremedim. Daha sonra ön panel vs açık iken kartı tekrar yerine taktım. Ve çalıştı. Sorun ne anlayamadım. Belki bir temazsızlık vs bir yerde oldu. Karta su da gitmemişti. Dünkü durumdan sonra kombiyi kapatmıştım. 24 saatten fazla enerjisiz kaldı. Belkide bu faktör sorunu çözdü. Ama sorun neydi anlayamadım.

OptimusPrime

https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

Mucit23

Aslında ben kartı felan yandı diye düşündüm. Çünkü gerçekten bacadan içeri su gelmişti. Kombinin altına kombiden su damlamıştı.

Her neyse sorun çözüldü.

mustafa_cmbz

baca sıkıntılı bu durumlarda bazı kombiler verdiği hata kodlarından arızayı tarif edemiyor.Benimde aynısı başıma geldi.Duşa giriyorum su bi ısınıyor bi soğuyo sıcaklık sensörüne kadar el attım değiştirdim vs. sonra bir kombiciyi aradım dedim böyle böyle duş fıskıyesı tıkandığında da aynısı oluyormu bacada sorun oluncada.Baktım baca borusu yerinden oynamış.Baca deyip geçmeyin temiz havayıda oradan alıyor

Mucit23

Aynısı geçtiğimiz kış Benim başıma geldi. Kombi bi sıcak bi soğuk su veriyordu. E03 kodlu hatayı verip bir süre sonra tekrar devreye giriyordu.

Sonra ben kendim kombiyi açıp baktım. Baca emiş fanına kadar herseyi söktüm. Sorun şuydu. Fanın kanatçıkları tozdan kirlenmiş ve fanın debisi düşmüştü. Bundan dolayı sistem baca tıkalı gibi algılayıp E03 hatası veriyordu. Fani söküp kanatlarını temizledim ve kombi düzeldi. Aklınızda bulunsun.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: Mucit23 - 01 Mayıs 2018, 13:26:51Aynısı geçtiğimiz kış Benim başıma geldi. Kombi bi sıcak bi soğuk su veriyordu. E03 kodlu hatayı verip bir süre sonra tekrar devreye giriyordu.

Sonra ben kendim kombiyi açıp baktım. Baca emiş fanına kadar herseyi söktüm. Sorun şuydu. Fanın kanatçıkları tozdan kirlenmiş ve fanın debisi düşmüştü. Bundan dolayı sistem baca tıkalı gibi algılayıp E03 hatası veriyordu. Fani söküp kanatlarını temizledim ve kombi düzeldi. Aklınızda bulunsun.
Sök Tak arızası deriz çoğu zaman.
Sensorlarla ilgili geribesleme bilgileri gelmeyince her hangi anormal davranışı görmeniz mümkün.
Giriş debisi azaldığı için hata vermişti benim kombi.
Halbuki Su istediğim kadar akıyordu. Stop Start yaptığımda hata siliniyordu. Ama enerjisini kestiğimde her ne hikmetse arızaya düşüyordu.