STM32F10X NEXTİON EKRAN WAVEFORM HAKKINDA

Başlatan SB7, 23 Mayıs 2018, 00:25:36

SB7

Selamlar.
Stm32f103C8T6 MCU ile nextion ekrana grafik çizdirmem gerekiyor. Nextion ekrana aşağıdaki kodlarla txt formatında veri gönderebiliyorum
printf("t0.txt=");
			USART2_Putc('"');
			printf("SB7");
			USART2_Putc('"');	
      USART2_Putc(0xFF);
			USART2_Putc(0xFF);
			USART2_Putc(0xFF);
Ancak Waveform kısmında veri gönderme işlemi biraz karmaşıklaşıyor. Nextionun kendi sitesinden edindiğim bilgilerle
add 1,channel(0-4),data(0-255)
bu şekilde bir kodla veri yazma işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Resimde görüldüğü gibi değeri sürekli göderdiğim zaman böyle bir görüntü elde ettim ancak bunu yazılıma dökemedim. Nasıl bir yöntem denemeliyim?
-SB7

argelojik

Ben de Nextion Lcd kullanmak istiyorum. Bir grafik çizdirmek istiyorum. Sorunu çözebildiniz mi?

argelojik

Bu forum da sorulara kimse artık cevap yazmaz oldu. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bir sorum olacak. Projemde Nextion ekran kullanmak istiyorum. Sadece tecrübe ve tavsiyelerinizi bekliyorum. STM32F407 ile UART olarak ekranı haberleştirmek istiyorum. Ekranı bugün sipariş verdim. Sorum şu olacak? STM32F407 3.3v ile çalışıyor, Nextion ekran ise 5 volt ile çalışıyor. UART ile haberleşme yaparken çevirici kullanmalı mıyım? Tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler...

kaftaraco

Alıntı yapılan: argelojik - 15 Ağustos 2018, 09:29:17Bu forum da sorulara kimse artık cevap yazmaz oldu. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bir sorum olacak. Projemde Nextion ekran kullanmak istiyorum. Sadece tecrübe ve tavsiyelerinizi bekliyorum. STM32F407 ile UART olarak ekranı haberleştirmek istiyorum. Ekranı bugün sipariş verdim. Sorum şu olacak? STM32F407 3.3v ile çalışıyor, Nextion ekran ise 5 volt ile çalışıyor. UART ile haberleşme yaparken çevirici kullanmalı mıyım? Tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler...

Sevgili argelojik arkadaşım STM32 ile NEXTION ekran arasında herhangi bir dönüştürücü kullanma gerek yok CPU'nun RX ve TX  uçlarından direkt olarak haberleşmesini yaparsın. burada dikkat etmen gereken NEXTION ekrann beslemesını 5V olarak vermen gerekir

argelojik

Alıntı yapılan: kaftaraco - 28 Ağustos 2018, 01:59:10Sevgili argelojik arkadaşım STM32 ile NEXTION ekran arasında herhangi bir dönüştürücü kullanma gerek yok CPU'nun RX ve TX  uçlarından direkt olarak haberleşmesini yaparsın. burada dikkat etmen gereken NEXTION ekrann beslemesını 5V olarak vermen gerekir
Teşekkür ederim