AHD Kameralar hakkında yardım

Başlatan umberto, 24 Mayıs 2018, 17:21:05

umberto

Selamlar

Kendi evime 8 kameralı bir güvenlik sistemi kuracağım. İnternette araştırdığım kadarıyla 4MP AHD adıyla bir çok kamera mevcut. Bugün bir satıcı firmada baktım, kutuların üzerinde yazı mevcut değil, 5 yıl garanti verdiklerini söylediler ama pek güvenemedim.

Online satış sitelerinde gördüğüm kadarıyla 8adet 4Mp AHD kamera, kayıt cihazı, 2tb Hd, 200 metre kablo, 15A adaptör ve konnektörler için 1500Tl fiyatlar var. Fakat kimi site 2MP kamera yazmış aynı görüntüye 1200tl yazmış, kimi site aynı göresele 3mp yazıp 1350 tl yazmış.

Kamera konusunda güvenilir bir firma önerir misiniz? Nerden almak lazım ?

Sozuak

Firma öneremem ama hepsi sahte ürün. gerçek 2 mpix kamera olsa yeter. Bir de network kamera bakarsanız  ethernet ile daha az kablolama sayesinde biraz daha pahalı ama işçiliği az temiz sonuç alırsınız.

Bu tip ürünleri görüntüsünü görmeden almanızı tavsiye etmem hayal kırıklığına uğrayacağınız kesindir. Bir tavsiye mümkün olduğunca geniş açı almaya çalışın ben sahibinden de 2. el ama markalı (Samsung-LG-Panasonic) gibi ürünlerden aldım hem ucuza geldi hem de markasız saçma sapan sıfır ürünlerden daha iyi sonuç verdi.

Bir de cihazı alıp kameraları 8 adet değil 1 adet alın görüntüsünü test edin memnun kalırsanız gerisini alın yada başka markalara yönelin. Markasız olduğundan şu model deyip bu model gönderen de çok.

foseydon

hocam alabileceğin en kaliteli çin markası hikvison. türkiye'de distribütörü var, bir ara fiyat sor. 8 tane alacaksan indirim yaparlar zaten. @Sozuak ın dediği gibi ip kamera alırsan ve beslemeyide ethernet kablosundan taşırsan çok temiz bir çözüm olur. Ayrıca bu megapixel vs. muhabbetlerine de çok takılma. SONY nin 2 megapixel sensörü, fason çin malı 3 megapixel sensörü havada karada döver. kullanılan malzemelerin kalitesi markası çok çok önemli.

fide

Ahd cihazla uğraşmayın. Nvr ve ip kamera daha sağlıklı bir çözüm. Kamera kurulumu yapanlar, poe switchi pahalı olduğu bahanesiyle kullanmıyorlar. Genelde ethernet kablo içindeki mavi, kahve kablo çiftlerini ayırıp rj45 konnektörü öyle basıyorlar. Mavi kahve çiftlerden de 12 voltu smpsle veriyorlar. İşçilik berbat ama çalışıyor. Ortada sürüyle kablo olmuyor. Hatta nvr cihazda sadece bir kablo var. Switchlerin gigabit olması gerekir. 8 kamera varsa 16 port gigabit switch lazım. Yada 3 tane 5 port gigabit switch gerekir.
Çallıştığım okula beylerbeyi marka ip cam kuruldu. Kayıt cihazı kötü ama kameraları idare eder.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com