Lattice LC4128V yazılım okuma kopyalama

Başlatan mert53, 25 Mayıs 2018, 02:12:24

mert53

Selamlar

elimde elimde lc4128v kullanılmış 2 kart mevcut. birinin işlemcisi patlamış olduğundan diğerinden yazılım kopyalama ve diğerine gömme niyetindeyim. lattice usb programlayıcım bugün yurtdışından geldi diamond programmer yazılımlarıda kurulu pin bağlantılarını tamamladım. yazılım kilit kodu varmı bilemiyorum elbette ama fgpa nın okunup yazılması hakkında yardımcı olabilecek arkadaş varmıdır. İyi akşamlar.
5388110116 mertsubasili@hotmail.com / ABB Control Builder AC500. ABB HMI Scada. Siemens Wincc Scada. Zenon Scada. OPC Haberlesme. Picbasic. Ares - Isis

MC_Skywalker

FPGA okuyamazsın RAM tabanlı olduğundan (yeni nesil flash tabanlılar hariç intel max10)program FPGA içinde değildir. kart üstünde Config ROM adı ile anılan bir Flash bellek içindedir ve onu okuman gerekli.

Eğer bir bilgisayara takılan kart ise (PCI Experss) çoğunlukla bu kartların FPGA içiriği hdd de bulunur ve host program çalıştığında FPGA konfügüre edilir.
Comodore C64 ve/veya Amiga 500 bağışlarınız kabul edilir. https://www.pcbway.com/setinvite.aspx?inviteid=47459 Bir işsize kitap bağışlamak istermisiniz ---> http://a.co/cuyqkBx   https://instagram.com/mc6810p10

Zoroaster

Lattice'in yuksek yogunluktaki CPLD cipleri flash tabanli ve kod korumasi aktif edilebiliyor.

Ismini verdigin cipin dokumanina bakayim dedim ama bulmasi zahmeli. Dokumaninda yaziyordur.


Seytan deliginden kacti.