bu STM32 IC ler ST ürünü mü yoksa ÇİN ürünü mü ?

Başlatan magnetron, 05 Haziran 2018, 12:46:51

magnetron

merhaba forum,

ozdisanda bu STM32F103

5 dolardan fazla olduğu için alternatifler aramaya başladım

aşağıdakini Çin'den 2,35 dolara getirttim

ama kullanmaya korkuyorum

bu fiyat farkı beni şüphelendiriyor

kendi kartıma lehimledim içine program attım çalıştırdım ama bütün
fonksiyonları denemedim bir de sattıktan sonra ilerde sorun çıkartır mı ?

sizinde fikrinizi almak istiyorum
bu ikinciler ST' nin kendi ürünü mü yoksa clone mu ?

siz tecrübe ettiniz mi ?

teşekkür

Erol YILMAZ

ogy

kimlenbu

Ben de dc motor sürücü kartımda çinden gelme stm32f103c8t6 kullanıyorum. dma, adc, timer, spi, i2c, gpio da  hiçbir sıkıntı yok. Ben de patates çıkacak diye korkmuştum.

Burada fiyat 15TL, çinden gelmelerin tanesi 5tl'ye geliyor. Benim tahminim çakma değiller ama adam toptan alıp perakande olarak aynı fiyata satıyor.

OptimusPrime

@magnetron

Hocam urunun datasheetini aciyorsun elinede bir kumpas aliyorsun. Mekanik olcumleri dogruluyorsun. Bir yerlerde tolerans disina cikarsa veya labelling yanlissa kaldir at.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

bulut_01

veya mg ölçen yüksek hassasiyetli tartı ile tart teknik verideki agırlıgı kıyasla sana ne mal oldugu ortaya çıksın.
YENİLMEZ..

devrecii

Sahte ama çalışıyorlar 50 tane stm8 aldım orjinali ile çok farklı ve kalitesizler ama gayet güzel çalışıyorlar.

stm32f miniboard, sade cpu fiyatından daha ucuz çinde.

Demekki bu adamlar chip resmini elektron mikroskopu ile çekip birebir aynısını basıyorlar , şunu yapabilsek yeter be.

Mosfet igbt hepsi kendi yapımları ama güzel çalışıyolar bazıları insafa gelip yazıyor çin yapımı diye.

OptimusPrime

Yapariz hocam ayip ediyon da dedigin seyin sadece mask maliyeti milyon dolar mertebesinde. ustune die uretimi, packaging ve testlerini de koyarsan zaten Turkiye de uretilecek bir sey cikmiyor ortaya. He dersen ki benim musterim hazir aylik 1000K satis kapasitem bile var. Hic durma cinde bir firma ile anlas derim. Tum dunyanin yaptigi gibi. Buralarda vakit kaybetme ;)
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

exmachine

Yok artık! bunu bile kopyalamışlar. Vallahi korkulur bunlardan.