Mifare RFID Kartlarda Serial Number Kopyalama Mümkünmü?

Başlatan Mucit23, 08 Haziran 2018, 20:34:00

Mucit23

Evet konu başlığından anlaşılacağı üzere bu konunun olabilirliğini merak ettim.

Mifare RFID Kartlarda Serial Number kopyalanabilirmi?

ilyas KAYA

http://www.dx.com/p/125khz-135khz-rfid-card-copier-duplicator-1-x-6f22-9v-126001#.WxrBC8uhmdM

Farklı frekanslar için farklı cihazlar var. Aynı pt2262 gibi sabit kod ile çalışıyor ise sorun yok ancak çift yönlü çalışan kartlar (istanbul kart gibi) pek mümkün değil.
Yapılmaz degil ancak epey bir uğraşırsınız.

muhendisbey

RFID kart içerisindeki eepromdaki veri kopyalanabilir. Seri numarası unique id'dir, kopyalanamaz. Seri numaraları PROM'da tutulur, bir kez programlanabilir o da üretici tarafından. Üreticiler de RFID'nin lisansını alarak belirli kodlar içerisinde (yanlış olmasın bir konsorsiyumu var) üretim yapabiliyorlar.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

tekosis

Kopyalamaktan kastınızı tam anlamadım ama bir arkadaşımın projesinde RFid kartlara veri kaydedilebiliyordu. Bu sayede karta kontör yükleme gibi bir işlem yapabilmişti.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Ersin

125-135khz kartlarda sadece serial mevcut ve kopyalanabilir ama arkadaşın sorduğu myfare kartlar.13.56mhz de çalışan myfare değişik tipleri mevcut ve crypto algoritmaları var desfire triple desfire
http://www.wiki-zero.net/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvTUlGQVJF
Bunlar güvenlik gerektiren yerlerde kullanılır,para yukleme kredi kartı gibi yerlerde.

Alıntı YapMifare RFID Kartlarda Serial Number kopyalanabilirmi?
Herhangi bir güvenlik konulmayıp sadece seri no ile çalışıyor ise kopyalanır ama genelde yuksek guvenlikli yerlerde kullanıldığı için kriptolama vardır.

muhendisbey

125KHz'lik kartta kullandım. ID ile eepromu karıştırıyorsunuz.

RFID kartta 2 çeşit veri var. Kartın ID'si ve eepromdaki veri. ID değişmez, hatta bu numara kartın üzerine işli olur, eşsizdir, değiştirilemez. Eepromu ise hangi sektörlere yazıldığını vs bilirsen alırsın verisini. Ama aldığın veri kriptolu bir veri de olabilir olmayabilir de. Bu yazılan koda bağlı.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MrDarK

Sector 0 da bulunan seri no programlama mifare kartlar içinde yapılabiliyor. Tabiki bunu nxp ve mifare üreticilerinden bulamazsınız. Şimdilerde herşeyi kopyalayan çin mifare haberleşme yapan chipleri de kopyaladılar. Onların yaptığı kartta sector 0 ın yani seri nonun bulunduğu alan programlanabiliyor. Bu bahsettiğim mifare classic için tabiki
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Mucit23

Alıntı yapılan: MrDarK - 09 Haziran 2018, 23:08:01Sector 0 da bulunan seri no programlama mifare kartlar içinde yapılabiliyor. Tabiki bunu nxp ve mifare üreticilerinden bulamazsınız. Şimdilerde herşeyi kopyalayan çin mifare haberleşme yapan chipleri de kopyaladılar. Onların yaptığı kartta sector 0 ın yani seri nonun bulunduğu alan programlanabiliyor. Bu bahsettiğim mifare classic için tabiki

Evet bende bunu araştırınca öğrendim. Uygun bir zamanda bunu deneyeceğim.

Hatta burada android için bir yazılım yapılmış. Bir takım kopyalama işlemleri yapılabiliyor yada anladığım kadarıyla telefon kartın emülatörü gibi çalıştırılabiliyor
https://timdows.com/projects/using-a-mobile-phone-to-clone-a-mifare-card/

Biraz uğraşılırsa şifreli kartları kırmak bana çokda uzak gelmiyor

SpeedyX

Merhaba, Mifare classic kırılıyor. Mifare Plus henüz kırılamadı fakat mümkün.
Programlanabilir seri numarası özellikli kartlar satılıyor, kopyalamak kolay.
Profesyonel anlamda kırılmasını zorlaştırmak için, bilinen AES/3DES key ile şifrelenmiş ana veriyi onlarca hücreye farklı login şifreleriyle dağıtıp kullanıyoruz. Sonuçta ana veriyi ele geçirmek için onlarca hücrenin şifreleri ve AES/3DES keyi gerekiyor. Bunu daha da zorlaştırmak mümkün.