VGA <> Video <> VGA

Başlatan ByTEK, 21 Haziran 2018, 17:53:32

ByTEK

Merhaba Arkadaşlar,

Bir müşterimde bulunan DVR görüntüsünü VGA üzerinden güvenlikte bulunan VGA girişli monitöre vermek istiyorum. Arada yeraltı döşenmiş 2+1 CCTV kablo mevcut.(80 mt civarında) yeni kablo çekmek için betonun kırılması vs gerekli.

Netten aktif "VGA to Video" dönüştürücü buldum. Aynı zamanda "Video to VGA" dönüştürücüde buldum.

Kayıt cihazının Video çıkışına baktım ama görüntü açıkçası tatmin etmedi.

Kafamda VGA çıkışından Alıp bu cihaza girip Videoya çevirip diğer ucunda da tersini yapıp görüntüyü vga ya atmak var.

Başka önerebileceğiniz çözüm var mı ?

bu arada güvenlikte pc yok arkadaşlar. local ağ üstünden önermeyin.

Sozuak

SD videoya çevirdiğiniz sinyali  tekrar vga yapınca  aynı kaliteyi geri elde edemezsiniz. Kablosuz çözümlerde vgayı destekleyen var mı bilmiyorum hdmi var da. Bir araştırın vgayı kablosuz aktarabilirseniz iyi görüntü alabilirsiniz yada ethernet kablosu üzerinden taşıyabilirsiniz var ise.

ByTEK

Kablosuz aklıma geldi ama yer kötü cihazlar birbirini görmez.

Kablo cekelim dedik ama heryer beton olmaz dediler.

OlmaZsa cihazın video çıkışını vga ya çevirecem lcd ye girecem.durumu anlattım  Görüntüyü kabul ederiz dediler. Deneyip göreceğiz.

kralsam

Ethernet varsa onla daha kaliteli aktarım yapabilirsin hocam.

ByTEK

Alıntı yapılan: kralsam - 21 Haziran 2018, 22:25:30Ethernet varsa onla daha kaliteli aktarım yapabilirsin hocam.

Arada sadece 2+1 cctv kablo var. Yeraltından gidiyor.

mufitsozen

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

ipek

odadan odaya ,2450MHz,5.9GHz video stream aktarma cihazları vardı,artık görmüyorum,bunların antenleri üzerinde idi,antenleri çıkarıp kablo için soket bağladım,100 metrelik kamera için çekilmiş,kabloda çok kalite ses aktarmam icab etti,kapasitemetre ile kabloya baktım 50nF gibi bir şey geliyordu,sesi CD'den verdim ,alt ve orta sesler gayet güzel geldi ,fakat tizlerden eser yoktu,
bu aktarma cihazının ses girişide mecuttu,buda sesin içindeki Preemphasis devresi tonalitesini bozuyordu,aklıma bir çare geldi,aktarıcının video input fişine CD'nin Coax SPDIF çıkışını bağladım,karşı cihazın video çıkşınıda Ampli Tuner'in Coax SPDIF girişine bağladım neredeyse 0 kayıp sesi aldım,
kısacası 2450MHz kabloda ilerleyebiliyor,eğer CVBS Video kalitesine yetinirseniz,böyle birşey deneyebilirsiniz.