USB Hid ile Grafik çizdirme

Başlatan makdeniz, 03 Temmuz 2018, 11:28:36

makdeniz

Merhabalar USB'den gelen veriler ile grafik çizdirmeye çalışıyorum. USBLibrary.dll ve C# kullanıyorum.

64 byte'lik bir veri dizisini alıyorum ve grafiği çizdiriyorum ama grafik değişiklikleri aynı anda alamıyorum. Örnek vermem gerekirse 2v'tan 3.3v'a çıktığımda bu değişikliği 10sn. sonra çizdirmiş oluyorum.

Bu verileri aldıktan sonra yeni verileri almak için buffer'ı nasıl temizleyebilirim.
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

E-x8

Microsoft'un dahili SerialPort kütüphanesini kullanmayı deneyin?
serialPort1.DiscardInBuffer();
serialPort1.DiscardOutBuffer();
Yukarıdaki metotlar ile tamponları temizleyebilirsiniz ama çok ihtiyacınız olmayacak kendisi belirli aralıklarla bu metotları çalıştırıyor.

makdeniz

Yukarıdaki komutları daha önceden kullanmıştım ama bana şu anda usb hid üzerinde bu işlemi yapabilecegim kodlar lazım. Dll dosyasını object browserda bir göz gezdirdim ama yeterli bilgiye ulaşamadım.

baran123

UsbHid.dll
Kullanabilirsiniz.
Veri geldiği zaman kesme oluşturuyor.
Daha önce test etme fırsatım oldu. Veri yollama ve alma rutinleri düzgün işliyor.

makdeniz

Alıntı yapılan: baran123 - 03 Temmuz 2018, 16:57:21UsbHid.dll
Kullanabilirsiniz.
Veri geldiği zaman kesme oluşturuyor.
Daha önce test etme fırsatım oldu. Veri yollama ve alma rutinleri düzgün işliyor.

Teşekkürler bir deneme yaparak test edelim umarım işimi çözer.

telbozan

Bende dll kullanmadan direk usb hid cihaziyla ASENKRON haberleşme örneği var isterseniz gönderebilirim.

makdeniz

Alıntı yapılan: telbozan - 12 Ekim 2018, 13:09:36Bende dll kullanmadan direk usb hid cihaziyla ASENKRON haberleşme örneği var isterseniz gönderebilirim.

@telbozan  ö.m. gönderdim ustam.

rree

telbozan

makdeniz kardeşime gönderdim , rree kardeş mail adresini verisen sana da göndereyim. :)