Malzeme temini

Başlatan bbs2006, 03 Temmuz 2018, 17:38:52

bbs2006

Merhaba
Resimdeki malzemeyi temin edebilecegimiz bir site varmı?

yılmaz_34

bluemavi,,dirençnet gibi  sitelere bakın...
İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....

stlg

Ne devresi bu ? Belki devre yapısına bakılarak ne oldugu anlasılabilir.
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

bbs2006

Amplifikator devresi.internette elemanin ozelliklerine ait dokuman bulamadim

Sozuak

Dual CV1100  amplifikatör. Transistörler farklı markalanmış o nedenle o kodla bulamazsınız. Orijinal hali kendi şemasında 2n6099 olarak gösterilmiş.
Diğeri de aynı model. Takım değiştirin. Hoparlör bağlamadan önce de çıkışta ac gerilim sıfır  oluyor mu bakın. Sonuçta 40 sene öncenin cihazına yeni transistör takacaksınız. Orada bir trimpot var sukunet akımını diğer kanal ile karşılaştırıp eşit ayarlamaya bakın. Sukunet akımı ölçüm ve ayarı için amp girişi kısadevre ve en az 30 dk ısınma süresini müteakip besleme hattından ölçün çıkışta da sonuçta kondansatör var dc yi bloke eder gerçi. Bu kanal düzgün çalışınca diğer kanala da aynı transistörlerden takın ki ses farkı olmasın.

T605 Base ucu 21.5V
T604 Base ucu 23.1V
C607 + uç     22.1V
Besleme voltajı 46V

bbs2006

Tesekkur ederim bilgiler icin

coco

Replika çıkar diye Piyasadan transistör mosfet almaya çekiniyorum doğrusu

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: Sozuak - 04 Temmuz 2018, 14:25:42Dual CV1100  amplifikatör. Transistörler farklı markalanmış o nedenle o kodla bulamazsınız. Orijinal hali kendi şemasında 2n6099 olarak gösterilmiş.
Diğeri de aynı model. Takım değiştirin. Hoparlör bağlamadan önce de çıkışta ac gerilim sıfır  oluyor mu bakın. Sonuçta 40 sene öncenin cihazına yeni transistör takacaksınız. Orada bir trimpot var sukunet akımını diğer kanal ile karşılaştırıp eşit ayarlamaya bakın. Sukunet akımı ölçüm ve ayarı için amp girişi kısadevre ve en az 30 dk ısınma süresini müteakip besleme hattından ölçün çıkışta da sonuçta kondansatör var dc yi bloke eder gerçi. Bu kanal düzgün çalışınca diğer kanala da aynı transistörlerden takın ki ses farkı olmasın.

T605 Base ucu 21.5V
T604 Base ucu 23.1V
C607 + uç     22.1V
Besleme voltajı 46V
Walla Google dan betersin :)
Her siteye senden bi tane lazım

Sozuak

Ilgi duydugum bir alan. Cok model gormedim ama cocukluk zamanimda bu cihazlar o zamanin yeni cihazlariydi. Sifir km hallerini gorebildigim icin nostaljik geliyor. Aslinda Sony fanatigiyim de diger markalar da saglamdi o zamanlar. Forumun amaci yardimlasma degilmi ben de calistigim yerlerden soru gelince parmak kaldiriyorum karinca kararinca😊 hepimiz bir arada guclu ve bilgiliyiz.