Arduino Due + w5500 ethernet

Başlatan bsenguler, 17 Temmuz 2018, 02:01:39

bsenguler

Merhabalar,
Bilgisayardan göndermiş olduğum udp datagramını(1400 bayt) arduino due+w5500 yakalamakta zorlanıyor, misal 40 datagram gönderiyorum, 5 tanesini yakalıyor, gonderme hızını 0.25 sn olarak ayarladigimda sorun ortadan kalkıyor ama bu yöntemde hiç efektif olmuyor.Bu tarz haberleşme için seçmiş olduğum ürünler yanlış olma ihtimali yüksek gibi görünüyor, sizlerin önerisi ne olur.stm32f429 disco var elimde onu daha denemedim.

bsenguler

Araştırmaya devam ediyorum ve w5500 formuna da yazdım, büyük bir ihtimalle arduino due(arm cortex-m3 84 Mhz) hızı yeterrli gelmiyor, raspi(kendi etherneti) ile denediğimde bir sorun olmadı ama tabiki bi yerrde 84 Mhz lik cortex m3
diğer tarafta   ARMv7 quad core 1.2 Ghz karşılatırmak hatalı olur ama paket kaçırmamak için minimum işlemci hızı ne olmalı?

Erol YILMAZ

Kötü konfigurasyon ile 1.2 Ghz'in de paket kaçırdığı uygulamalar yapılabilir.

Paket kaçırmamak için donanım ve kod uygun şekilde konfigure edilmelidir.

bsenguler

Kendi kütüphanesini kullandım, gözden kaçırdıkları birşey olabilir mi? Neleri incelemem yol almamı sağlar.wireshark ile trafiği incelediğimde neredeyse 1 ms. içinde 40 udp paketi gönderilmiş oluyor, 84 mhz.mcu bu paketleri yakalayabilir mi(tam olarak hız,frekans,zaman,kapasite, etkilerini bilemiyorum)

Kabil ATICI

Buradaki mesele işlemcinin paketleri yakalaması haricinde daha neler yaptığı ile ilgili.

Siz burada işlemcinin hızını sorguluyorsunuz, ama SPI iletişim hızını ne olduğu konusuna bir bakmalısınız. Zira işlemci ile ethernet kontroller arasındaki haberleşme bu yapı üzerinden sağlanıyor.
ambar7

bsenguler

Spi hizi böyle durumlar için minimum kac olmali acaba,  80MHz
 destekliyormuş, tabiki mcu spi hızı bunu destekliyor olması gerek.