Proton TX pinini hapsetmiş

Başlatan ÜC, 23 Temmuz 2018, 14:31:51

ÜC

Alıntı yapılan: OG - 24 Temmuz 2018, 19:01:45Ancak 0x00 gönderirken her Byte arasında H pulse lar da gider, bunlar Stop bitleridir.

Bende bu yüzden dolayı aradaki High ve Low olma durumunun nasıl halledileceğini düşünüyordum.Tabi bir çözüm üreetmek mümkün ama diğer türlü çözüme ulaştığım için şu an gerekli değil kanaatindeyim.

Tekrar teşekkürler hocam kolay gelsin.

RaMu

Alıntı yapılan: OG - 24 Temmuz 2018, 19:01:45Ancak 0x00 gönderirken her byte arasında H pulse lar da gider, bunlar stop bitleridir.
Hiç aklıma gelmedi nedense, güzel nokta teşekkür ederim.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

MB_77

pps modülü bulunan picleri tercih ederseniz pini istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. usart modülünü çalıştırdığınızda tx çıkışını herhangi bir pine pps fonksiyonu ile bağlayabilirsiniz. ya da hiçbir pine bağlamazsınız ve istediğinizi yapmış olursunuz.

ÜC

Alıntı yapılan: MB_77 - 25 Temmuz 2018, 05:39:40pps modülü bulunan picleri tercih ederseniz pini istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. usart modülünü çalıştırdığınızda tx çıkışını herhangi bir pine pps fonksiyonu ile bağlayabilirsiniz. ya da hiçbir pine bağlamazsınız ve istediğinizi yapmış olursunuz.
Cevabınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Pini Low yapabildiğim için gerek kalmadı yinede teşekkürler.

Arkadaşlar seri iletişim alım kesme bayrağı olan PIR1.5 ilk gelen karakter ile 1 oluyor ama bu bayrağı sıfırlayamıyorum.Değeri sıfır versem bile kabul etmiyor.Başka bir kartta denedim , kesmeyi hiç kullanmadan denedim sıfırlayamadım  epey yordu açıkcası. Acaba protonda bir ayarmı varki bu bitleri kilitliyor ?

Similasyondada denedim az önce oradada sıfırlanmıyor.Bu bitin sıfırlanmaması mümkün değil yoksa kesme nasıl kullanılacak bu olmadan.Ben biryerde hata yapıyorum kesin.

Andromeda

.."sadece okunabilir bit" dir..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Tagli

RCIF kesme bitinin sıfırlanması ancak RCREG'in okunması ile gerçekleşir.
Gökçe Tağlıoğlu

ÜC

Sabah ezanında gözlerimi birden açıp "RCREG i okuyormuydum kodda" diye konuştum kendi kendime sonra üşendim kalkmaya yat len dedim , kendim cevap verdi haklısın yatalım diye.
  Sağolun arkadaşlar iyi çalışmalar.