HDD değişimi sonrası temiz kurulum ile Win10 Aktifleştirme

Başlatan Cemre., 25 Temmuz 2018, 19:43:34

Cemre.

Merhabalar,

Dizüstü bilgisayarım satın alındığında Win10 Pro ile gelmişti. Şimdi HDD'den SSD'ye geçiş yapmak istiyorum ancak bunu klonlama ile değil temiz kurulum ile yapmayı tercih ediyorum. Microsoft Media Creation Tool ile bir Bootable USB Disk oluştursam, daha sonra yeni SSD'yi takıp kurulumu gerçekleştirsem yeterli olur mu? Win10 lisansının aktif olması için başka bir şey yapmak gerekir mi?

Teşekkürler.

Sozuak

var olan win10da iken microsoft hesabınızla oturum açın. Hotmail hesabım olduğundan başka hesap oluyor mu denemedim ama olmaması lazım . Hesabınıza win10 bağlanacaktır. Daha sonra windowsu kurun ve hesabınızı ekleyin otomatik aktive olduğunu göreceksiniz. Hesap olmadan da aktive edilip o pc için id alınarak win10 otomatik aktivasyon yapıyor ama denemedim. Nasıl olsa sizin kişisel bilgisayarınız, hesabınıza da bağlamanız iyi olur.

ByTEK

Geçen birinin bilgisayarına dediğiniz uygulama ile usb oluşturup kurulum yaptım. Lisansı bios tan çekip etkinleştirdi. Eger sizinde cihazda key bios icinde geldi ise kendi kendine etkinlestiriyor. Altında etiket varsa oradaki keyi girince kendi uygun versiyonu yüklüyor. (Home,pro..)

Cemre.

Alıntı yapılan: Sozuak - 25 Temmuz 2018, 19:57:58var olan win10da iken microsoft hesabınızla oturum açın. Hotmail hesabım olduğundan başka hesap oluyor mu denemedim ama olmaması lazım . Hesabınıza win10 bağlanacaktır. Daha sonra windowsu kurun ve hesabınızı ekleyin otomatik aktive olduğunu göreceksiniz. Hesap olmadan da aktive edilip o pc için id alınarak win10 otomatik aktivasyon yapıyor ama denemedim. Nasıl olsa sizin kişisel bilgisayarınız, hesabınıza da bağlamanız iyi olur.

Bu bilgilendirme faydalı oldu. Media Creation Tool ile hiç bir ek çabaya gerek kalmadan kurulumu yaptım. Eski HDD aktif iken microsoft account'uma giriş yaptım. Aktivasyonun hesabıma linklendiğini belirtti windows. Daha sonra yeni HDD'yi taktım ve kurulumu normal bir şekilde yaptım. PC'yi açıp account'uma login oldum. Kontrol ettiğimde aktivasyon gerçekleştirilmişti. Daha sonra tekrar local hesaba geçiş yaptım. Sorunsuz bir şekilde çözüldü.

foseydon

hocam win10 kuruyorsun, aynı sürüm(pro ise pro, home ise home) otomatik lisans aktif ediyor. hesaba giriş yapmaya bile gerek yok.

cevat1

Alıntı yapılan: foseydon - 26 Temmuz 2018, 11:12:22hocam win10 kuruyorsun, aynı sürüm(pro ise pro, home ise home) otomatik lisans aktif ediyor. hesaba giriş yapmaya bile gerek yok.

Bu tip kurulumda win 10 kısıtlı kullanıma geçiyor. Mağaza uygulamaları aktif olmuyor.

foseydon

Alıntı yapılan: cevat1 - 26 Temmuz 2018, 11:49:00Bu tip kurulumda win 10 kısıtlı kullanıma geçiyor. Mağaza uygulamaları aktif olmuyor.

hocam bende win 7 pro vardi, win 7'den win 10'a bedava upgrade imkani vardi. bu sekilde upgrade yaptim. su anda format attiktan sonra otomatik aktif oluyor ve herhangi bir kisitlama yok. dukkan yazilimlarini da yukluyor(istemesemde) kullaniyorum. istersem uygulama da yukluyorum. herhangi bir hesap baglamadim da. velhasili herhangi bir sorun gormedim su ana kadar. yalniz bilgisayar iskartaya cikinca lisans ne olacak muamma.

cevat1

Bilgisayar ıskartaya çıkınca lisansta kullanım dışı kalacak.
Hesapla sistem açmanın bir faydası da...
İşlemci ve anakart beraber veya ayrı ayrı değiştiğinde yine win10 etkinleştirilebiliyor.