21 Şubat 2019, 07:55:06

Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d


Dış Mekan Dedektörü

Başlatan G-Kocak, 10 Ağustos 2018, 23:11:16

G-Kocak

Merhaba,

14 metre uzunluğunda ve 4 metre yüksekliğinde açık alanda ve kapakları yan tarafından açılan konteyner bulunmakta.

Konteyner köşelerine birbirine zıt bakacak şekilde iki adet pır dedektör yerleştirerek herhangi bir hareket durumunda çıkış verecek dedekör ihtiyacım var. Ayrıca konteyner açık alanda bulunduğundan kullanacağım dedektörün stabil çalışması benim için çok önemli. (Güneş ışınlarından, karanlıktan, yağmurdan vs. etkilenmemeli) Ayrıca kış ve yaz aylarında stabil çalışması içinde dedektörün çalışma sıcaklığı skalası geniş olmalı.

Daha önce pır dedektörler ile ilgili herhangi bir araştırmam olmadığından ürün seçiminde sıkıntı yaşıyorum. Kullanıp memnun kaldığınız marka model cihazlar hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.


cezeri

Pir yerine doupler micro wave sensörlere bakın. 180 derece açıyla çalışanları var. Arduino modülleri de gayet iyi çalışıyor

elek

..paradox ve dsc markalarına bir bakın..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Sozuak

Çapraza gerek yok. Sensörü konteynerin kapaklarının orta yerine yere paralel duracak şekilde yerleştireceksiniz. Eğimli kısım yere bakacak soldan sağa kapakları görecek. Yanlardan çok etkilenirse bazı sensörlerde sensör penceresini daraltarak izlenen alanı sınırlayan plastikler de verilir.
Tek sorun açık ortam olması ki bunun için özellikle ürün arayacaksınız yada projektörlü sensörler var dış ortam için onlardan faydalanacaksınız. Steinel iyi bir markadır.