Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Windows 7 sp1

Başlatan ahmet2017, 14 Ağustos 2018, 22:50:44

ahmet2017

Selamlar,

Ya bu windows 7 sp0 her şey güzel, i7 26430qm 2.8 GHz, 6 ram, 1gb ekran kartı makinede süper performansla çalışıyor, hiç ısınma yok, ama bazı programlar için bazı güncellemeler ve sp1 i kurunca makine saçma sapan her iş için işlemciyi uçuşa geçiriyor, fan susmuyor ! Ne zaman format atsam her seferinde sonunda aynı şeyle karşılaşıyorum. SP1 hiç kurmasam makine 1 yıl hiç kasılmadan çalışmaya devam ediyor. Siz de böyle bir şey yaşadınız mı çözümünü bilen var mı ?

OptimusPrime

Ayni dert bendede var. Guncellemeleri kapatmaktan baska bir cozum bulamadim.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

ziyaretci

Ne zaman format atsam(win7 sp1 kullanıyorum) bilgisayar açılır açılmaz ilk açtığım sayfa;  denetim masası-windows update-tümünü kapat("Önerilmez", olsun kapat)
Geliştirdikleri kadar, hatasıyla, açığıyla razıyım.

Onayla, Klik!

Güncellemeden önceki performansı seviyorsanız yapmanız gereken @OptimusPrime 'ın dediği.

ahmet2017

Bende zaten güncellemeler kapalı. Elimdeki temiz kurulum Win7 SP0, SP1 kurma zorunluluğu oluşunca SP1 e kadar zorunlu olan bir kaç yüz MBlık güncellemeleri de kuruyor. SP1 kurulunca güncelleştirmeleri kapatıyorum.Bana kalsa hiçbirini kurmam.

Peki bu SP1 i kurulmuş gibi göstermenin bir yolu var mı acaba, artık yeni programların sp1 sormasından sıkıldım.
Win10 için ne düşünüyorsunuz ? Bana göre leş ama win7 den win10a geçince performansı artışı yaşayan oldu mu ?

MC_Skywalker

Ben 2010 model bilgisayarımda Win7 64Bit Sp1 + güncellemeler açık kullanıyorum, ilk açılıştaki yavaşlık dışında sıkıntı yok.

ahmet2017

Benimki de 2011 , böyle garip bir sıkıntı var. Bazen mesela yanlışlıkla sp1 ile gelen kurulumu kullanıyorum, hemen anlıyorum yanlış isoyu kullandığımı, bilgisayarın tepkisi kronik.

erkan614

W7 performansında değil w10 hele ssd kullanmıyorsanız hiç geçmeyin
Ama ssd varsa ve ilaçsız orj program kullanıyorsanız w10 çok hızlı