Adam gibi usb data şarj kablosu

Başlatan kasif, 20 Ağustos 2018, 13:18:55

kasif

Evde 6-7 tane samsung ürünü (note 3 den tabletlere kadar) var. Şarj adaptörleri sağlam ama kablolar zamanla yıprandı ve koptu (ne kadar düzgün kullanılsa da 4 sene sonra bozuluyor artık).

Birkaç defa usb data-şarj kablosu aldım, kimi hiç data transferi yapmadı sadece çok yavaş şarj etti, kimisi data transferi yaptı ama yine normalde 2 saatte şarj olan telefonu 4-6 saatte şarj etti.

Bazı internet sitelerinde ise adını bilmediğim markalar 80 TL ye satılıyor(sadece kablo)

Çok pahalı olmayan(mümkünse 10 tel altı) ama şarjı da normal sürelerde (normalde 2 saat ise 3 saate de razıyım) tamamlayan. Gece rahatça güvenip şarja takıp uyuyabileceğim, yangın sorunu çıkartmayacak (tecrübe ettiğiniz olursa daha iyi olur) usb kablosu tavsiyeniz var mıdır?

n 11 olur, gitti gidiyor olur, yada belirli bir marka model olur tekno sa da falan alırım

Andromeda

..adaptörden şarj edersen çabuk,pc den şarj edersen geç dolar..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

kasif

Alıntı yapılan: elek - 20 Ağustos 2018, 14:00:36..adaptörden şarj edersen çabuk,pc den şarj edersen geç dolar..

söylediğin tam doğru değil, yanlış değil ama eksik.

Aynı telefonu aynı şarj adaptörü kullanarak şarj ediyorum. Orijinal kablo 2 saatte, eski samsung telefonun kablosu 3 saatte, ucuz kablo ile 6 saatte doluyor.

Telefon aynı, şarj cihazı aynı arada sadece kablo değiştiği halde süreler değişiyor.

MC_Skywalker

Isırılmış elma tabletimin orjinal kablosu daha garantisi bitmeden bozulunca yemi aldığım ısırılmış elma telefonumun 4 yıldan beri orjinal kablosunu kullanmıyorum. Tetec marka kablo aldım onu kullanıyorum. firmadan onaylı olduğundan telefon sıkıntı çıkartmıyor.

daha önce Hatice marka telefon kullanığımda da benzer durum yaşamıştım. onun yerine Energizer marka kablo aldım kullandım. kabloyu şimdi de BASYS3 ile kullanıyorum

Maxim

bazı kabloların içindeki kabloların alaşımı çok kötü, yani iletkenliği zayıf
yoksa allahın kablosu, içinde aktif birşey yokki.

yani adaptor ucundan 5 volt çıkıyor ama cihaza gelen voltaj kayıplardan dolayı (atıyorum) 4.7 volt.
e haliyle şarj süresi uzuyor

fide

https://m.n11.com/arama?q=Xiaomi+şarj+kablo

Xiaomi mi max2de type c kablo 2 saatte şarj ediyor. Eğer telefon destekliyorsa hızlı şarj destekli şarj cihazı kullanın.

Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

coco

şarj kablosunun telefona geçen soketin olduğu yere ısıtmalı makaron takınca bayağı farkediyor kabloyu takıp çıkarırken kablonun soyulmasını engelliyor

Sozuak

Markali kablo kullanmak sart. Gecenlerde ps4 un sarj kablosunu kullanmaya basladim deneme icin hizli sarj ediyor ve tirnakli gibi oturuyor. 20 tl gibi fiyati var. Sony markali kablo var 30 tl gibi abart bir fiyati var ama bayagi kalin ve saglam gorunuyor. Bir de 15-20 cm gibi powerbank kablosu var ki genelde onu  kullanirim. Nereden  geldi bilmiyorum
Kablo kayiplarini haliyle dusuruyor. 3 tanesi 10 tl olan bir kablo vardi isportacilarda o da is goruyordu ama uzun vadede denemedim. Migroslarda ithink marka kablo vardi o da uygun fiyatli is gorur. 6 aydan uzun sure onu da kullaniyorum. Malum cihaz cok sarj cihazi cok her yerlerde kablo cikiyor. Sarj aletlerini de orijinal kullaniyorum. Samsung, Fsp, Lenovo Sony markali.

mehmet

Amaç sadece şarj ise;
0.22mm2 iki kablodan kendim
yapıyorum. Bir Çin sitesinden
uygun konnektörler aldım.
Elci telefonumda yan sanayi,
orijinalinden daha kapasiteli
pil var. ~1A. ile şarj edebiliyorum.
2.5 saatte şarj oluyor.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.