Kamsonic uydu alıcısı kumanda algılamıyor.

Başlatan bbs2006, 22 Ağustos 2018, 20:45:08

bbs2006

Merhaba
Kamasonic uydu alıcısı kumandayı algılamıyor.kumandayı cep telefonu kameradı ile kontrol ettigimizde çalışıyor.ne yapılabilir.tv bir kanalda kaldı.

ziyaretci

Lise stajımda TV tamircisinde çalışmıştım. Usta genellikle bu gibi durumlarda kumandanın kristalini değiştiriyordu.

Sozuak

Alıntı yapılan: bbs2006 - 22 Ağustos 2018, 20:45:08,,,kumandayı cep telefonu kamerası ile kontrol ettigimizde çalışıyor.ne yapılabilir,,.
Alıntı yapılan: erkantr67 - 22 Ağustos 2018, 21:07:55Lise stajımda TV tamircisinde çalışmıştım. Usta genellikle bu gibi durumlarda kumandanın kristalini değiştiriyordu.

IR alıcı kısmında lehim kontrolü, besleme kontrolü ve ır alıcı çıkış ucunda kumandaya basılı tutarken değişen voltaj kontrolü

mustafa_cmbz

* Kumandanın içindeki kristali değiştrin.
* uydu alıcısının besleme katını kontrol edin.

extra dan ilave yapayım.yıllar önce sunny reciver gelmişti tamire kumanda çalışmıyor diye o sıralarda infrared ile ilgili picli kumanda yapıyordum.Alıcı kısmında alıcı gözün +VDD pinine seri 10R direnc görmüştüm.Aklıma gelmişti denedim sorun çözülmüştü..

Yasin Tekin

Bazen de  yazılım kaynaklıda olabiliyor.Başka marka cihazda başıma gelmişti.Cihaza tekrar yazılım yüklemeyi de deneyebilirsiniz.

mikail13