Kontrol Döngüsü Mapping işlemi hakkında.

Başlatan Emre_Tuncay_, 26 Ağustos 2018, 13:10:16

Emre_Tuncay_

Merhaba
Aşağıdaki gibi bir kontrol döngüsünü inceliyorum.Bu döngüde mapping işlemi yapılmış bu işlemin girişleri tek bir kontrol girdisi haline getirmek için(sabit bir aralığa indirgemek) için bir fonksiyon içerdiğini düşünüyorum.Birde birden fazla girişe sahip mapping bloğu nasıl bir içeriğe sahip onun hakkında bir fikir uyduramadım bu çok girişli mapping fonksiyonu acaba tek bir çıkışmı verir.
Konuyu genel olarak araştırıyoum. Burayada yazıp bilgisi olanların fikirlerini almak istedim. Şimdiden teşekkürler.

kralsam

Buradaki haritalar temsili yazılmış. İşe göre bunları uydurabilirsin. Kaç boyutlu olduğu sistem isterlerine göre belirlenebilir.

Firzen

Birden fazla girişe sahip (MIMO - MISO - TITO) sistemlerde vektörel gösterim kullanabiliyor yada genel bir yapısı var MIMO'ların ondan kullanılabiliyor. Asıl durum ise bu girişlerin birbirini etkileyip etkilemediği. bu tarz sistemleri ararken coupled state diye aratırsan bulursun. Bunun yanı sıra sanırım senin sorduğun sistemler ise State Space sistemler birde onlara bak istersen.
Kararsız...