Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Altin arama cihazi

Başlatan bulutay, 30 Ağustos 2018, 00:19:08

OptimusPrime

Benim eniştesimin bi arkadasi var deli Rahmi lakaplı. Adamda cok çılgın tilsim hikayeleri var. Salliyodur diyeceksiniz kuvvetle ihtimal ama sallamiyor. Adam seneler sonra bile ayni hikayeleri anlatıyor bana. Kesinlikle herif anlatilarini yaşamış. Deli de değil aklı başında bir adam. ;D Saadettin teksoy un yasadiklari yanında halt etmiş diyebilirim. Teksoy gibi tövbe edip korkusundan bu işi birakmista degil. Yine olsa yine gider defineye. ;D
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

Andromeda

..konu dışı ama merak ettim bu hikayeleri..ne olmuş zengin mi olmuş..belki bu hikayeler yapılacak cihaza katkıda bile bulunabilir.. ;D
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

OptimusPrime

Konu disina cikmadan ozet gecersek bir tanesinde defineye yaklastikca ciglik sesleri duyuyorlar, sonra bu cigliklar tokatlarla devam ediyor. Kazmaya baslar baslamazda kazanin nefesi kesiliyor. Sonra da zaten kacan kacana malum. ;D

Deli Rahmi zengin degildi. Uzuncada bir zaman da oldu kendisini gormeyeli.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

MB_77

bu hikayede birşey dikkatimi çekti.

bu kişilerin kazdığı yerde gerçekten define var mıydı acaba. kazamadıklarına göre belli değil.
var idiyse, orayı nasıl tespit etmişler. bu dedektör teknolojisine ciddi bir katkı sağlayabilir.

madem burası teknoloji temelli bir forum. amaç ürün, teknoloji, bilgi geliştirmekse iyi bir dedektör yapmak bir çok kişiye faydalı olacaktır.

bu tür hikayelere inanların da dedektör yapması faydalıdır, vazgeçmesinler. illa aramak kazmak gerekmiyor yaparsın iyi birşey ama aramazsın, satarsın dedektörü yurt içi / yurtdışına binlerce liraya. hem sen kazanırsın hem memleket.

buranın amacı da bu değil mi.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: pro-TR - 03 Eylül 2018, 21:52:48mustafa usta pcb çizimin ares dosyasını verebilirmisin? elemanların değerlerini bildiklerini üzerine yaz, bilinmeyenleri de ekleyeyim. ayrıca çiziminide kontrol etmiş oluruz. isisdeki simülasyon seni aldatır peşin söyleyeyim

Abim az evvel kartı dizdim resim çektim pcyi kapattım yarın çizim atayım olurmu 2 gündür düğünden düğüne geziyorum mesajlarınıda görmemişim.sana tel yazdım bu arada..

mustafa_cmbz

Tüm arkadaşlara sırayla yazayım eylenceli konular açılmaya başladı 😂

Valla benim çevremde bu işlerle uğraşan çok adam var.. Liseden beri bu işlerle uğraşmaya çalışıyorum vakit buldukça.

Beni bu işe iten dedem oldu yap bi maline kazalım şu dud ağacının dbini diye diye girdim bu işlere sonuç ağacı traktörle söktü ama gene bişi çıkmadı 😂

Dedemlerin öyle çok tılsım mevzuları var ama çoğu kendilerini korkutmadan öte gitmemiş.

Ben 2 defa denk geldim oda öyle gezintiye gittik yeri gösterdiler garip sesler uğultular acayip rüzgar esintileri baş gçsterince topukladık daha da araziye çıkmadım çıkmam 😂

Bu işlere hobi gözüyle bakanlar iyi kötü birşeyler elde ettiğini gördüm ama öyle bilgisizce gönül verip inad edenlerin elindekilerden de olduğunu gördüm.

O yüzden fazla bel bağlamıcan kısmet erşey..

Hattusa

sensörde kullanılan mumetalin temini için googleye DR etiket yazmanız yeterli, mesela;

http://www.hizligecissistemleri.com/dr-alarm-etiketi-am-akusto-manyetik/

http://www.perkotech.com/dr-kagit-alarm-etiket-/

http://www.barkodalarm.com/etiketler/akusto-manyetik-dr-ka-it-alarm-etyket

http://www.dretiket.com/html/dr-etiket.html

bu sensörle gradiometre yapıpta arazide hayalkırıklığına uğrarsanız peşin söyleyeyim. BU SISTEM YERALTINDAKI NOMINAL DEGIŞIMLERI GÖSTERMIYOR...
ankarada ki idem teknoloji firması gibi 30 metreye kadar herşeyi gösterir palavrasına kapılmayın.

nejmettin beyin tek doğru söylediği %100 yerli dediği, gerisi biraz hayalgücünün edebiyatı, kesinlikle bilimselliğine inanmıyorum. kendilerini de tebrik ediyorum. zira bu cihzlar yurtdışından uçuk fiyatlara getirtiliyordu.
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

mustafa_cmbz

Başkan bana telefonunu yaz bi..

mustafa_cmbz

Sırp ın paylaştığı şema ile senin 1206 kılıf çizim arasında vref girişi ile ilgili bir yanlışlık var gibi duruyor...

Andromeda

..normal dedektörlerin çalışma prensibini biliyoruz..iki frekans bir opamp a giriyor..bobin metale yaklaşınca denge bozuluyor..ve sinyal oluşuyor..
sizin bahsettiğiniz bu mumetal denen malzemeli dedektörün çalışma prensibi nedir?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Hattusa

Alıntı yapılan: elek - 10 Eylül 2018, 21:54:47..normal dedektörlerin çalışma prensibini biliyoruz..iki frekans bir opamp a giriyor..bobin metale yaklaşınca denge bozuluyor..ve sinyal oluşuyor..
sizin bahsettiğiniz bu mumetal denen malzemeli dedektörün çalışma prensibi nedir?

hocam konular salata oldu, özür dileriz. mustafa ile yapmaya çalıştığımız metal dedektörü değil, manyetometre sensörüdür.

sizin bahsettiğiniz sistem BFO sistem metal dedektörü çalışma prensibidir. bu metal dedektörlerinde 3-4 farklı çalışma prensibinde dedektörler vardır. eskilerde üst arama el tipi metal dedektörleri BFO sistemdi. şimdilerde piyasada tek tekçiler için VLF metal dedektörleri bolca var, birde 2. dünya savaşı sonrasında alman subayın patlamamış bombaların tespiti için icat ettiği 1970 li yıllarda ingiliz eric foster amcamızın geliştirdiği PI sistem dedektörler revaçta, mustafanında bahsettiği sistem bu sistem. biraz sancılı ve oldukça bakir bir sistem olduğu için define sitelerinde kavglar bitmiyor. herkes ben yaptım güzel oldu diyor ama henüz en iyisini yapan yok. bundan 20 yıl evvel gariban halkımız inc ile metreyi pek bilmediğinden yurtdışından gelen metal dedektörlerin üzerinde max.min derinlik bilgileri yazıyordu. mesela elin gavuru bu cihaz 18 inc den algılar derken bizim uyanık türk satıcıları 18m den algılyor diye fahiş fiyatlara kakalıyorlardı bu cihazları, artık onları aştıkta şimdilerde başka sancılarımız var.
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

timpati

kanun yok şunu dedi de bunu demek istedi vb. mesajlardan sonra yazmak şart oldu:

Burası Türkiye... Düşünmek serbest, konuşmak yasaktır. Altın araması yapmak serbest, kazı yapmak yasaktır (Mevzuat hazretlerine uyacak kadar saf ve zenginseniz, çok özel koşullarda kazı yapmanıza izin var).

Sigara üretmek ve satmak serbest, kendi arabanda bile içmek yasaktır. Kumar yasak ama Lotarya oyunları serbesttir. Sözde, domuz eti yemek günah ama yerli domuz çiftliklerine izin verilip sucuğa sosise karıştırılıp iç piyasada satışına izin vermek (nedense) günah değildir.

Buyrun, çıkın işin içinden.
why mr. anderson, why ?