12 Volttan 220 Volta invertör tavsiyesi

Başlatan bsenguler, 04 Eylül 2018, 15:03:39

bsenguler

Merhabalar,
Aracimda kullanmak üzere bir invertör arayışındayım, araştırma yaptığımda daha da kafam karıştı.Tam sinüs invertör var, invertör var bir dizüstü(220 V 2A adaptörü var) çalıştırmak için hangisi yeterli olur ve gücü 1000W(adaptör 440W eder 2 katı şeciminden de fazla) yeterli olur mu?

Mucit23

300W bi tane almıştım modifiye sinüs inverter. 90W lık Laptop şarj cihazımı çalıştırıyorum. Sürekli arabada bulunuyor.

elektronik

biraz daha pahalı olur ama almışken tam sinüs alın. 1000 wat almanıza gerek yok adaptörünüz 2A ama bu adaptörden en fazla çekilecek güç. bilgisayar adaptörden sürekli 2A çekmez. 500w tam sinüs alırsanız işinizi fazlasıyle görür.

tabi ilerde başka şeyleride çalıştırma ihtimaliniz varsa 1000w alabilirsiniz.

yesilu

500 yada 1000w ı arabanın neresinden alacaksınız, çakmaktan 150w dan fazla güç çekmek güvenli değil, ayrı bir çıkışı oluyor bazı araçların, üzerinde max amper yazar. laptoplar 100w ı pek geçmez, 220v 2a giriş sigorta değeri olabilir, o adaptör en fazla 120w harcar. tam sinüs çoğu durumda gerekli değil, ben 150w modifiye sinüsü yıllarca arabada laptop şarjı için kullandım, hiç sorun çıkmadı...

bsenguler

500W invertör aracımda takılı, ben pek emin olamadim, zamanında şehir şebekesi regülatörü yakmisligim var:)

asma

Dizüstü şarj adatörünüzün gücünü , çıkış voltaj ve akım değerinden hesaplamanız gerekir.
19V ve 4,5A ise 90W lık bir üründür.
Araç içi 12V pirizleri çakmaklık dediğimiz (önde bulunan) güçlüdür. İlave olanlar düşük güçler içindir. (10-15A gibi) 300 / 500 ifadeleri ağır gelebilir. Alınır.
Ben araç içinde 220Vac bulundurmayı istemem.
İhtiyacım olan (19V/5A gibi) gücü 12V ile çalışan adaptörlerden temin ederim.
Hazırı 80-100 lira , parçaları birleştirirsen kart 30₺ kutu ve fan 20₺ , kablo jak vs. 10₺ (çıkış voltajını da göreyim dersen) aynı fiyata , elimdeki malzemelerle hepsini ben yaparım dersen 1 günlük yevmiyen aynı para (emekliysen bedava)  ;)

Kolay gelsin.