25 Nisan 2019, 20:21:51

Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H


NEO-M8N GPS Modülü

Başlatan omereliusuk, 06 Eylül 2018, 20:47:40

omereliusuk

06 Eylül 2018, 20:47:40 Son düzenlenme: 06 Eylül 2018, 20:57:01 omereliusuk
NEO-M8N modülünü almayı düşünüyorum. Bu modülü kullanan arkadaşlardan hassasiyeti hızı ve kullanım kolaylığı ile ilgili bilgi almak istiyorum.
Bu modülü sadece pic'le veya herhahgi bir mikrodenetleyici ile yönetebilir miyiz? Yoksa hariçten anten vb ekipman gerekiyor mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

satilla

Harici anten gerekiyor. Herhangi bir MCU ile kullanabilirsiniz. Genel GPS modüller konfigürasyon yapmadan kullanılabiliyor.
u-blox modülleri diğer modüllere göre daha maliyetli oluyor. Dahili antenli olarak quectel L80 önerebilirim. Bir çok projede sorunsuzca kullandım.

ipek

Bayrak ticaretten aldım,beraberinde antende verdiler,anten ile modül bir torbada,çok hızlı ,kapalı yerde cam kenarına yakın 8 uydu buldu,eski bir CD'nin üstünü mutfak aluminyum folyo ile kaplayıp anteni bunun ortasına koydum ,16 istasyona çıktı,sonradan meseleyi kavradım,verdikleri anten aktif anten'miş..

sayangku

Alıntı yapılan: ipek - 06 Eylül 2018, 22:59:55Bayrak ticaretten aldım,beraberinde antende verdiler,anten ile modül bir torbada,çok hızlı ,kapalı yerde cam kenarına yakın 8 uydu buldu,eski bir CD'nin üstünü mutfak aluminyum folyo ile kaplayıp anteni bunun ortasına koydum ,16 istasyona çıktı,sonradan meseleyi kavradım,verdikleri anten aktif anten'miş..

aktif anten kelimesini biraz daha açıklarmısınız?

eeburakdemir

Merhaba,
Projelerimde aktif olarak kullanıyorum bu modulü. Biraz tuzlu :) Neo 6 serisinin üst modeli. Paket aynı, o yüzden ikiside kullanılabilir. 6 serisine göre daha çabuk buluyor uyduları. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Asla pes etme...

ipek

Aktif anten ,yani antenin arka kısmı 30dBm Gaasfet Mmic yüksek kazançlı,düşük gürültülü amplifier barındırıyor,bu devre 3.3V gerektiriyor, bubuda Neo modül anten kablosu üzerinden sağlıyor.