Vokal Reverb Mikrofon uygulaması +48volt phantom

Başlatan rayman, 13 Eylül 2018, 23:58:09

rayman

Merhabalar ...
Daha önce bir kaç deneme yaptım.. Ancak ilk denemede Hiss dediğimiz dip ses , birde desibel bayağı düşüktü.
Reverb çalışması oldukça iyi.
Ancak girişe xlr preamp , +48volt phantom devamında reverb ünitesi , devamında ton kontrol bas, tiz , volume XLR çıkış
Sanırım XLR preamp yerine mikrofon devresi kullanmam gerekecek..
Biraz karışık ama memnun kalmadım. Sizlerinde önerisi ile baştan yeni birşey yapmak istiyorum. Servo nun ton kontrolü booster olarak kuvvetli onu geçtim xşr preamp yerime mikrofon preamplisi kullanmam gerekecek onada karar veremedim nasıl birşey olsun diye. Jepsiu birbirine seri olacağı içi desibel yüksel gelmemesi için hepsini belirli bir seviyede set yapmam gerek ..
Uyguladığım şema , premap devresi phantom devresi ekte.. Yanlız Phantom beslemesindeki  u+ neden saçma bir şekiilde + ya verimiş kondansatörün eksisi çözebilmiş değilim ?


porsche cayman quarter mile

tekosis

Geçen gün bu işleri yapan bir cihaz gördüm. Üzerinde 48v yazıyordu ki usb den beslemek bir cihaz, sanırım içinde boost regülatör var diye düşündüm. Acaba nedir bu 48V'un hikmeti?
http://www.teknikhoca.com - İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

rayman

48volt demek bazı enstrümanlar yada malzemeler besleme ile çalışıyor . Mixer den alıyor bu enerjiyi.. Dışardan pil takmamak için

fide

Genelde orta seviye üstü kondansatör mikrofonlar 48 beslemeye sahip. 3 sene önce 500 TL verip okula aldığımız mikrofon usb den çalışıp kendi içinde 48 volta çıkarıyordu. Temiz bir sesi vardı. Bina içindeki kapı kapanma seslerini bile alıyordu.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

OG

Phantom için 48V kullanılma sebebi eski mikrofonların yapısının bu voltajı gerektirmesi sebebi ile. Geçmişte bu şekilde standart olmuş.
Yeni mikrofonlar çok daha düşük voltaj ile çalışabildiğinden 48V'u gönderseniz bile içinde düşürülecektir.
48V olarak standartlaştığı için ses masaları halâ 48V phantom çıkışlı üretiliyor. Mecburiyet olduğu için değil.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

rayman