WiFi ve yagi anten ile sinyal güçlendirme

Başlatan FMY, 03 Ekim 2018, 00:52:38

FMY

Merhaba, Sakaryada öğrenciyim ve bir konu da size danışmak istedim. Arkadaşlarla eve çıktık ve telefon alt yapısından dolayı Kablolu olarak max 2mbit internet alabiliyoruz. Haliyle yetmiyor. Bir firma kendi antenleri ile kablosuz WiFi hizmeti sunuyor. Ancak kurulum ücretleri fazla ve teknik problem falan olduğunda da muhattab yokmuş. Alt mahallede 50mbit internet var ancak bizim mahallede durum böyle. Benimde aklıma bir yagi anten ile alt mahalleden bizim mahalleye internet almak geldi. Hem kurulumu da max 150lira tutar diye düşündüm. Hazır anten falan alırsam. Acaba benzer bir çalışma yapan var mı ve önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca yagi anteni de kendim yapayım hem öğrenirim diye de düşündüm. He bide üniversitenin de 500mbit civarında bi interneti var ordan da direk İnternete bağlanılabilir bilmiyorum 😁
Mekatronik

FMY

Birde mesafeyi ekleyeyim. 1km ile 800m arası
Mekatronik

mert3162

yagi anten ile bu mesafede başarılı olunabileceğini pek sanmıyorum acıkcası  50-100 metrede iş görür genelde yagi anten yapısı
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

OptimusPrime

@mert3162

Kazanci element basina neredeyse 1dB artan yagi anteni 1km de cuvallar diyorsun yani.  ;D

@fatihmehmet00

Anten cikisi olan router in yoksa isin zor gibi. Hali hazirdaki routerin RF kismini kendi sistemine uydurman, empedansi eslemen, araya yukseltici koyman/tasarlaman oldukca zor olacaktir. Basariya ulasamasanda baya birsey ogrenirsin  ;)

https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

Endorfin35+

Pringles kutusu ile yapılan anteni denemiştim. 2 adet anten arada engel olmadan direkt görüş ile başka hiçbir donanım kullanmadan 3 km mesafeden çalışmıştı...
"İşi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar."

FMY

yav hazır yagi anten ve ve özel bi dönüştürücü ile ki aliexpresste set 130tl yapılıyor  ;D
Mekatronik

hkalaycioglu

en kolayı alt mahalleye taşın sıkıntılardan kurtul.

FMY

şu antenle internet satan firmalardan birisiyle anlaştık bi ton kurulum parası verdik. pardon anten ;D belki önümüzdeki günlerde denemek için bir yagi yapıp hazır modülden de aliexde alabilirim bakalım..
Mekatronik