Leksan Etiket Soketi

Başlatan Mucit23, 10 Ekim 2018, 08:35:41

Mucit23

Selamlar

Leksan baskı veya cihaz etiketi yapan firmalar bağlantı soketini yada bağlantı filmini istediğimiz gibi yapabiliyorlarmı? Etiket üzerinde birkaç buton olacak. Bu etiketin bağlantı filmi olarak FPC konjektör mü kullanmak gerekiyor? Daha önce hiç bu konuda çalışmam olmadı. Tecrübelerini aktaracak olan varmı?

Melih1802

Bu konuda calistigim firmayi tavsiye edebilirim. Baskın Serigrafi.Yaptirdigim bir is.

miyago

FPC, 2,54 mm header connector yapabildiklerini biliyorum. Farklı bir iki connektör daha gördüm. Seçenek çok fazla değil ama. Bağlantı filmini istediğiniz gibi yapabiliyorlar ama her firma yapamayabilir. Bazı firmalar standartın dışına çıkmak istemiyor. İlk numune için 100-200 $ arası bir bedel alıyorlar.

Buton olarak ise dome buton ve karbon kontak kullanılıyor. Dome buton'da 3 ebat seçeneği var. Karbon kontakta isteğinize göre buton dizayn edilebiliyor. Dome butonda basma etkisini daha çok yaşıyorsunuz ama etiketin hiç eğilmemesi lazım. Dome çok çabuk zarar görüyor.

Bildiklerim bunlar. Umarım faydası olur.

Mucit23

Konnektör işini bir konuşayım firmalarla. Ama eğer 2.54mm Header yeterli geliyorsa oda olur. Benim kartın boyutlarına bakmam lazım.

Dome Buton olacak muhtemelen ama bunlarda da kalite önemli benim için. Çünkü belli bir süre sonra buton üzerindeki etiketler kalkmaya buton yıpranmaya başlıyor. Üreticiler bu konuda örneğin X kadar basmaya kadar birşey olmaz diyebiliyorlarmı?

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: Mucit23 - 10 Ekim 2018, 09:57:41Dome Buton olacak muhtemelen ama bunlarda da kalite önemli benim için. Çünkü belli bir süre sonra buton üzerindeki etiketler kalkmaya buton yıpranmaya başlıyor. Üreticiler bu konuda örneğin X kadar basmaya kadar birşey olmaz diyebiliyorlarmı?

Hiç öyle bi iddiaları yok.
İş senin işin, biz de bunu yapıyoruz deyip çekiliyorlar kenarı..

Mucit23

Alıntı yapılan: Erol YILMAZ - 10 Ekim 2018, 10:09:55Hiç öyle bi iddiaları yok.
İş senin işin, biz de bunu yapıyoruz deyip çekiliyorlar kenarı..

Seçenek sunuyorlar mı peki? A Kalite B kalite C kalite. Bunları elbet üreticilerle de görüşecem ama son kullanıcı tecrübeleri benim için daha önemli. En azından üreticiyle daha bilinçli bir şekilde konuşurum.

Endorfin35+

Bende Leksan uzerinde dome butonlar 3 yildir agir sartlarda calisiyor. Bunlar kac ay dayanacak korkum vardi ama baya dayanikli ciktilar. Yirtilma kalkma asinma sorunlari yasamadim. Istanbulda bir firmaya yaptirmistim. Ucunda yukaridaki resimdeki gibi 2.54 konnektor var
"İşi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar."

Ersin

Alıntı yapılan: undefinedSeçenek sunuyorlar mı peki? A Kalite B kalite C kalite. Bunları elbet üreticilerle de görüşecem ama son kullanıcı tecrübeleri benim için daha önemli. En azından üreticiyle daha bilinçli bir şekilde konuşurum.

Seçenek sunuluyor şu malzeme olursa şu kadar şu kalınlıkta olursa bu kadar , 3m yapışkan olursa bu kadar yada farklı yapışkan olursa bu kadar.

Dome lar 2 ebat oluyor buyuk ve kucuk parası ona göre , fiyatları kelle başı dolar ile.Dome kullanırsan bastığında tact buton hissi vermekte.

Konektor 2.54 onun dışında farklı bir şey istersen fiyatı gazlayabilirler , standartlar dışına da pek çıkmak istemiyorlar.