Tracker Pi Hex Sorun

Başlatan rayman, 30 Ekim 2018, 11:45:38

rayman

http://hmelectro.ru/proekts/tracker_pi2/
Bu linkte bir dedektör çalışması var.. Usbasp  ile win7 32 bit işletim sistemi bilgisayarımda işlemciyi görebiliyorum ama hex i içine atamıyorum. Zira hex hatalı diyor.. Acaba hata neresinde olabilir ? Çözülebilir mi ? Çalışıyor diye kartıda yaptık ?

rayman

Daha önceki sigorta ayarları seri porttan programlamak için verilmiş sigorta ayarları. Ama Avr Extreme Burner ile yüklerken bits datails seçenekleri çıkmıyor. Yoksa kilitlemi bu diyecem ama işlemci yokkende çıkmıyor bu seçenekler

makdeniz

@rayman avrdude ile yüklemeyi denedin mi ? Ayrıca atmel işlemcinin kodu tam olarak nedir ?
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

rayman

Alıntı yapılan: makdeniz - 30 Ekim 2018, 18:28:54@rayman avrdude ile yüklemeyi denedin mi ? Ayrıca atmel işlemcinin kodu tam olarak nedir ?
Yukarıdaki devrede At90s2313 kullanılmıştır. Ben Attiny2313 kullanıyorum  ama sigorta ayarları olmuyor. Bit seçenekler çıkmıyor

makdeniz

Temel olarak aynı gözüküyorlar ama biraz araştırınca söyle bir döküman buldum.
Farklılıklar olmasa böyle bir döküman da olmayacaktı.

Programın kaynak kodları olmadığına göre bence at90s2313 ile deneme yaparak bu sorunun nereden kaynakladıgını bulman gerekiyor.

rayman

İşin ilginci At90s2313 piyasada yok

bocek

Şuradaki hex sanırım attiny2313 için olanı, açıklamadan anladığım kadarıyla.

http://radioskot.ru/publ/metallopoisk/metalloiskatel_tracker_pi_2/16-1-0-426

Zaten resimde de görülüyor attiny2313
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

makdeniz

Alıntı yapılan: rayman - 31 Ekim 2018, 12:46:00İşin ilginci At90s2313 piyasada yok

Hocam geçen bir arkadaş Hatfon'dan temin etmişti.  Şu anda sitesinde var gibi duruyor isterseniz bir arayıp stok sorunuz.

rayman

Attiny2313 ile olan hexi de yükledim , fakat fusebit ayarları belirgin değil değişiklik yapamıyorum.

rayman

Ben bu hexi kontrol edeyim baakyım çalışıyormu  ?  Bunu simulasyonda deneyip İşlemci tam neler yapıyor diye göreyim dedim ekranda birşey yok. Acaba benmi simule edemedim ?  Ve ayrıca aynı kodu yazabilirmiyiz ben yapamamda tabiki !

bocek

Sitedeki tarife göre sigorta (fuse) bitlerinden SUT1, CKSEL1, CKSEL0 işaretli olsun gerisi boş kalsın diyor (SPIEN de doğal olarak işaretli olacak)
Buna göre
Low : 0xDC
High: 0xDF
Extended : 0xFF
oluyor. Bunlarla bir deneme yapar mısınız?
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

rayman

Fuse ayarları yapamıyorum mesele o. Ve simülasyonda çalışmadı bile bu alet. Ekranda bişey yazmıyor.