www.buydisplay.com sipariş

Başlatan Mucit23, 07 Kasım 2018, 11:04:53

Mucit23

Selamlar

Buy display üzerinden biraz oled ekran sipariş edeceğim. Toplam kargo dahil 40$ civarı tutuyor. buydisplay ödeme için paypal ve swift seçeneği sunmuş.

Normalde 40$ civarı alacağım ürün. Fakat ödeme kısmında swift seçeneğimi seçtiğimde ekstra "swift fee" adı altında 20$ ekstra ücret çıkarıyor. Daha önce hiç yapmadım prosedürü bilmiyorum ama muhtemelen kendi bankamda benden swift ücreti kesecek. (kesin gibi)

En az masrafla nasıl sipariş yaparım onu öğrenmek istiyorum. Daha önce buydisplay'den alışveriş yapan oldumu? TR distribütörü varmıdır bu firmanın? Swift ile ilgili bilgi almak istiyorum.

Maxim

daha önce alışveriş yapmıştım ama o zamanlar paypal açıktı
swift işine hiç girmeni tavsiye etmem çok ciddi paralar kesiyor bankalar
bence adamlara bir mail at, paypal kapalı bizde kredi kartıyla ödemek istiyorum de
belki kabul ederler

Mucit23

Mail order teklif ettim ama satıcı bana western unionu tavsiye etti. Mecbur artık onunla ödedim. Ama bankam bende 15$ işlem ücreti kesti. Yaklaşık 80TL. Mecbur daha ödedik.

Benim anlamadığım neden benden ekstra Swift ücreti istedi? Son mailinde isterseniz swift ücretini ödemeyebilirsiniz diyordu. Ama sipariş yaparken sistem otomatikmen 20$ swift ücreti kesiyor. Sipariş tutarına otomatik ekliyor. Bende western union Ile Para gönderirken 20$ eksik gönderdim. Dekont ile birlikte satıcıya mail attım. Az önce siparişiniz onaylanmıştır diye mail göndermiş. Epacket ile kaç günde gelecek merak ediyorum.

hwdesigner

Yanlışım olmasın ama iki taraftan da kesiyor olabilir bankalar. ondan öyle demiş olabilir. Bu arada paypalda başka ülkeden adres gösterince sanki oluyor diye biliyorum.

Mucit23

7 Kasımda yapmış olduğum sipariş E-Packet ile bugün itibari ile bana ulaştı. Herhangi bir sorun yaşamadım.