TPS5420D voltaj regülatörü

Başlatan enteresan10, 10 Kasım 2018, 23:20:02

enteresan10

Arkadaşlar bu regülatörü kullanmak için yardımınızı bekliyorum.

Dirençler, kondansatörler, diyot ve bobin konusunda ne tür kullanmalıyım?.

pwr_24

Alıntı yapılan: enteresan10 - 10 Kasım 2018, 23:20:02

Arkadaşlar bu regülatörü kullanmak için yardımınızı bekliyorum.

Dirençler, kondansatörler, diyot ve bobin konusunda ne tür kullanmalıyım?.
kardeş datasheet te istemediğin kadar bilgi var. Bu buck converter entegresi. Kullanacağın her elemanın hesabı var kitap gibi datasheet

hwdesigner

Datasheet de örnek devreleri direk kurabilirsiniz. Malzemeleri part number a varana kadar veriyorlar. Buck boost yapıda çeviri kullanmadıysanız bobinin akım değerine dikkat edin. sürekli 1 amper çekiyorsanız 1 amperlik bobin alırsanız 100 derecede falan çalışacaktır. Temp. rise konusu önemli. sürekli 1A da kullanacaksanız 1A da temp rise 5 derece yada 10 derece seçin. Ve diyot do214 kılıf b360a gibi bir shotkey diyot olmalı. güçlü bişi lazım. 4148 ll34 kullanırsanız kısa süre sonra devrede diyot yanıyor diye konu açarsınız.

ek olarak, son zamanlarda gözde çeviricim LMZ14202HTZX.

hwdesigner

kapasitorlerde de mlcc yeterli gelir. X7R olursa tadından yenmez.

fide

tantal + x7r ile güzel kombinasyon 8-)  8-)
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

enteresan10

Arkadaslar oncelikle hepinize tsk ediyorum. Elinde bu regulatorden olan varsa satin alabilirim. Tskler...

enteresan10

Yada nerden almami tavsiye edersiniz? Digikey yada cinde var mi?. Tskler...

enteresan10

Semada tp5 diye bise var o nedir? Smd yapacagim ilk uygulama :) Ayrintili bilgi verirseniz sevinirim. Smd bilgim yok. Fide hocam guzel calismaya benziyor. Altiundami cizdiniz. Iki tane reg kati var sanirim. Ikisinde de tps5420d mi kullandiniz.

ipek

TP Test Point yani ölçüm noktası,herhangi bir parça değil, çizerken oraya daire şeklinde küçük bir adacık bırakırsanız ölçü aletinin probunu değdirmek için gerekli,gerek duymazsanız çizmezsiniz..

fide

Alıntı yapılan: enteresan10 - 13 Kasım 2018, 11:40:39Semada tp5 diye bise var o nedir? Smd yapacagim ilk uygulama :) Ayrintili bilgi verirseniz sevinirim. Smd bilgim yok. Fide hocam guzel calismaya benziyor. Altiundami cizdiniz. Iki tane reg kati var sanirim. Ikisinde de tps5420d mi kullandiniz.
Elimdeki malzemeye göre Tps5410 yada 5420 kullanıyorum. Şematik olarak aynı sadece bobin kondansatör değerleri değişiyor.
Biri 5volt diğeri 3.3 volt çıkış için kullanılıyor.

Proteus adreste çizdim. Altiumu çok duydum ama kullanmadım.

5430Ddar etiketi ile biten ürünleri altında metal pad var. 5410 için gerekli değil ama akım değeri artınca ısı arttığı için 5430 5450 için gerekli. Bu pad sayesinde pcbye ısı transferi yapıyor. Pcbye via geçişleri koyarak pcbnin öbür yüzüne soğutucu bağlayabilirsiniz.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

fide

Ben Özdisan'dan aldım. 1.45$+kdv idi.