27 Mayıs 2020, 21:20:06

Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H


yazıcı seçimi

Başlatan erkan614, 16 Kasım 2018, 20:47:05

erkan614

İyi günler arkadaşlar
aile şirketiyiz :)
ablam ofisteki iki yazıcıyı da 1 hafta ara ile haşat etti kendisine destroyer of printer diyorum şu aralar
neyse
küçük bir ofis için fax fotokopi tarayıcı gibi sekreter işlerini yapacak aynı zamanda bal kuzusu ile kardeşinin resimlerini yazdırabileceğim bir renkli lazer yazıcı düşünüyorum malum TR şartları ucuz bir versyon
iki ürün arası kararsız kaldım
lexmark cx417
ve
oki mc462

Lexmark yazma dpi yüksek
oki ise biraz daha sağlam duruyor
siz olsanız hangisini seçerdiniz veya ne önerirsiniz
not: HP ye gıcığım

Ersin

All in one cihazlar biri bozulunca diğeri çalışmayabiliyor.
Resim print edeceksen kartuşu doldurulabilir bir şey olsun.Yazıcıyı bir kere alacan ama kartuşu ya sürekli alacan yada dolduracaksın

fide

Ben olsam güzel bir mono lazer + ucuz bir mürekkep püskürtmeli alırım. Renklilerin orjinal tonerleri pahalı + 4 tane. Dram vb de değişecekse yeni parasına varır. Bunun yerine güzel bir mono lazer daha uzun süreli kullanım için daha iyi olur. Ucuz bir mürekkep püskürtmeli renkli de renkli baskı işinizi görür. İkisini tek bir cihazda bulmanız gerek yok bence.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

SercanTEK

Verdiğiniz iki model arasında seçim yapacak olsam oki derdim. Çünkü yakin arkadasım oki nin yetkili servisi 😀 ama farklı bir düşünce olarak 1 tane mono lazer alıp herseyi ona yaptırırdım. Epson orjinal yandan tanklı alır renklileri onunla basardım.
Hayat sadece bir araçtır amaca ulaşmak için; Amaç ise Hayata birşeyler Katmaktır Benim için.. www.sercanca.com

Erol YILMAZ

Lazer : HP
Puskurtmeli : EPSON

erkan614

İyi günler Arkadaşlar
Hala net bir çözüme ulaşamadım
sebebi şu ki lazerlerde baskı maliyetini azaltmak için toner dolumu yapıcam ama chip reset işi var
bu yüzden Brother 9330 marka yazıcı düşünmeye başladım chip reset işlemi menüen yapılıyor
videosu altta

engerex

Aylık kaç sayfa çıktı alacaksınız?

MC_Skywalker

Panasonic'in çok fonksiyonlu mono Fotokopi cihazından almanız. Drum ömürleri uzun oluyor. Fotokopi olduklarından tonerleri daha ucuz (dolum olmayanlar bile) ve daha çok sayfa adedi veriyor. 

Bir yılda iki tane HP 4000 serisi lazer yazıcı haşat edildiği bir ofise Panasonic 1080 serisi fotokopi cihazı alındı ve 5 yıldan fazladır çalışıyor. Renkli çıktılar için mürekep püskürtmeli yazıcı hemen onun yanında konumlandırdık.

erkan614


engerex

Ayda 250 sayfa için biraz fazla seçim maliyetli gibi. Aylık 1000 sayfa baskı alıyoruz ve şu modeli seçtim : canon lbp7100cn. 4 renk muadil toner ~200 TL aylık 100 TL masrafı oluyor. Dolum yapılsa daha da düşer elbet, uğraşmak istemiyoruz.
Birde Canon mx 535 bitmeyen kartuşlu aldık. Lazer gibi olmuyor.
Mürekkepi dolan alacaksanız Canon, Epson ve hatta bir çok markanın orjinal ürünleri var. Yazıcı dışında tanklarla uğraşmak pek iyi değil.
Toner reset işini araştırmanız gerekli. Kimi bir yazılımla çözülüyor kimi ise her seferinde çip istiyor. Kiminde hiç biri mümkün değil.

ankyra

Epsonun tanklı yazıcısını kullanıyorum. Baskı maliyeti çok düşük. Mürekkep bitince benzin doldurur gibi dolduruyorum. Muadil mürekkep kullanırsan maliyet neredeyse sıfıra yakın. Kağıt hariç tabii. Son olarak 3-4 sene oldu kullanalı, hala sıkıntı yok. Arada bi kafa temizliği yapyırıyorum kendi kendine. Fotoğraf bile basıyorum.