Sun-fix yapıştırıcı elektriksel direnci

Başlatan tekosis, 20 Kasım 2018, 03:02:03

tekosis

Bu yapıştırıcının elektriksel direnci nedir acaba? deneyen oldu mu?
Arama yaptım ama teknik özellikleini açıklayan bir dökümana ulaşamadım.

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Epsilon

@tekosis nerede kullanacaksınız? Adamlar onlarca malzemede kullanıldığını yazmışlar.
On yıl kadar önce  metal 2-3 tonluk delik depoda kullanılmıştık. Gayet de güzel iş görmüştü.
(Sayfanın altındaki "Detailed Description" kısmını okuyun)

http://suneuropa.com/en/product/965/epoxy-adhesive-universal-verwendbar-40g.html

tekosis

arabanın arka cam rezistans bağlantısı kırıldı. Lehim de yapılabiliyor ancak yapıştırıcının direnci düşükse denemeyi düşünüyorum.

Düzeltme : Epoxy yapıştıcıymış, olmadı.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

power20

İlk mesajdaki sunfix ürünü, donduktan sonra yüksek dirence sahiptir. Arka  cam rezistans tamiri için kullanılamaz.

Bunu devre üzerini kaplamak için kullanmıştım.

Tahminen 1x1x1cm boyutlusu en az 100k dirence sahiptir.

muratdu

Bir tanıdığım aynı işlemi yapmış, arka cam patlamış. Bilginiz olsun. Nasıl yaptığını bilemiyorum maalesef. Belki belli bir yolu vardır. (Sun-fix için)

tekosis

Cam çok soğukken lehim yapmaya çalıştılarsa belki ondan patlamıştır.

ibra

Merhaba bugün benim araçtada aynı durum vardı. Krem lehim ile kabloyu cama lehimledim. Üzerine dayson marka siyah silikon sürünce güzel oldu. Ancak silikonun kuruması bir gün sürdüğü için çalışıp çalışmağını henüz test edemedim.
A_C5h5n5

muhendisbey

Rezistans tamirinde kullanılan bir boya vardı, onunla tamir edebilirsiniz muhtemelen. Daha önce pcb delik içi kaplama konusunda adı geçmişti.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mustafa_cmbz

Gümüş boyalar var sıvı şeklinde onlar ile olmazmı ?

Üzerine termal conta sürmek iş görebilir amaç korumak ise.

Karbon boyalarda iş görebilir.